fbpx

JAK BYĆ ZDROWYM

Lokalizacje dostaw Juicy Jar

Juicy Jar

Jedną z niezaprzeczalnych zalet diety pudełkowej jest dostawa gotowych do spożycia dań pod adres wskazany przez Klienta. Dzięki temu Klient otrzymuje świeży zestaw profesjonalnie zbilansowanych posiłków na każdy dzień diety bez dodatkowych logistycznych utrudnień. Wszystkie dania i soki są świeżo przygotowane i zapakowane w specjalne opakowania, co gwarantuje, że bezpiecznie dotrą do odbiorcy oraz zachowają wymaganą temperaturę. Klient może zażyczyć sobie również dostarczenia posiłków w biodegradowalnych opakowaniach ekologicznych, wykonanych z trzciny cukrowej i skrobi kukurydzianej.

Jak i kiedy dostarczamy?

Zestaw posiłków lub soków na dany dzień dostarczany jest przez kuriera od poniedziałku do soboty w godzinach między 2:00 a 8:00, pod adres podany przez Klienta w zamówieniu. Kwestia zamówień i dostaw cateringu dietetycznego w dni świąteczne wymaga indywidualnych ustaleń.

Zanim Klient zdecyduje się na wykupienie danej diety, może ją wypróbować, zamawiając dostawę posiłków na dzień próbny. Istnieje również możliwość przerwania diety, na przykład w związku z wyjazdem – w takiej sytuacji wystarczy skontaktować się z nami najpóźniej 2 dni robocze wcześniej, do godziny 14:30, aby poinformować nas o planowanej przerwie i ustalić termin wznowienia dostaw posiłków.

Ile kosztuje dostawa?

Koszt dostaw diety pudełkowej, realizowanych przez naszych kurierów na terenie Warszawy, Krakowa, Wrocławia, Trójmiasta, Poznania i Katowic, jest zawarty w cenie diety. Jeżeli adres dostawy zlokalizowany jest w dalszej okolicy tych miejscowości, naliczana jest dodatkowa opłata w wysokości 5,00-7,00 zł. Składając zamówienie, Klient z łatwością może sprawdzić, czy płatność za dostawę obowiązuje w jego przypadku, a jeśli tak, to w jakiej wysokości.

Dokąd dojeżdżamy?

Aktualnie nasz catering dietetyczny dostarczany jest do Klientów w większych miastach i ich okolicach na terenie całej Polski. Docieramy w każdy region naszego kraju, nie tylko do największych ośrodków miejskich, ale również do mniejszych miast, zarówno nad morzem, jak i w górach, czy też w centralnej Polsce. Oprócz miast wspomnianych wyżej, z naszych dostaw można obecnie korzystać w Aleksandrowie Łódzkim, Aleksandrów Kujawskim, Białymstoku, Bielsku-Białej, Bielsku, Brzegu, Bydgoszczy, Bytomiu, Chodzieży, Chorzowie, Ciechanowie, Ciechocinku, Czechowicach-Dziedzicach, Częstochowie, Dąbrowie Górniczej, Elblągu, Gliwicach, Gnieźnie, Goczałkowicach-Zdroju, Gorzowie Wlkp., Gostyninie, Gostyniu, Grodzisku Wlkp., Grudziądzu, Inowrocławiu, Jarocinie, Jaworznie, Jeleniej Górze, Kaliszu, Kielcach, Kole, Koninie, Konstantynowie Łódzki, Koszalin, Kościan, Krotoszyn, Kutno, Legnica, Lębork, Łódź, Lublin, Łowicz, Maków Mazowieckim, Mikołowie, Mysłowicach, Nowy Tomyślu, Obornikach, Olsztynie, Oławie, Opolu, Orzesze, Ostrów Wielkopolski, Pabianice, Piekary Śląskie, Piła, Piotrków Trybunalski, Pleszew, Płock, Płońsku, Pszczynie, Pułtusku, Radomiu, Rawie Mazowieckiej, Redzie, Rudzie Śląskiej, Rumi, Rzeszowie, Siemianowicach Śląskich, Skierniewicach, Słupsku, Sosnowcu, Szczecinie, Śremie, Środzie Wlkp., Świdnicy, Świdniku, Świebodzinie, Świeciu, Szamotułach, Tomaszowie Mazowieckim, Toruniu, Trzciance, Turku, Tychach, Wałbrzychu, Wągrowcu, Wejherowie, Włocławku, Wolsztynie, Wrześni, Wyszkowie, Zabrzu, Zgierzu oraz Zielonej Górze.

Niestety ze względu na rygorystyczne wymogi oraz konieczność zachowania jak najwyższej jakości i świeżości posiłków dostawy pod dowolny adres na terenie kraju jeszcze nie są możliwe, choć pracujemy nad tym, aby móc dotrzeć do wszystkich Klientów w Polsce. Aktualną listę miejscowości, które obsługujemy, a która ciągle się powiększa, można znaleźć w regulaminie na naszej stronie internetowej.

Dlaczego catering dietetyczny z dowozem to wygodne rozwiązanie?

Zdrowe odżywianie się jest rzeczą kluczową dla dobrostanu organizmu, szczególnie dla współczesnego człowieka, żyjącego w ciągłym biegu i często w permanentnym stresie, funkcjonującego w zanieczyszczonym środowisku, spożywającego w pośpiechu wysoko przetworzoną żywność. Wiele produktów, jadanych codziennie przez ludzi, zawiera konserwanty, sztuczne barwniki, ulepszacze i inne tego typu środki, które nie pozostają obojętne dla organizmu. W efekcie coraz bardziej powszechne stają się choroby cywilizacyjne, takie jak np. nadciśnienie, cukrzyca typu II zawał albo miażdżyca.

W ostatnim czasie coraz większym problemem społecznym staje się otyłość, wynikająca z dostarczania organizmowi większej ilości energii niż jest on w stanie wykorzystać, zwłaszcza przy typowym dla cywilizacji zachodnich siedzącym trybie życia i niskiej aktywności fizycznej. Nadmiar tej energii magazynowany jest przez organizm w formie tkanki tłuszczowej, co stopniowo prowadzi do otyłości, w skrajnych przypadkach stanowiącej zagrożenie życia.

Remedium na problemy wywołane nieprawidłowym odżywianiem się, oprócz zmiany trybu życia jest zmiana nawyków żywieniowych, czyli przejście na zdrową, dobrze zbilansowaną dietę. Oprócz silnej woli wymaga to jednak posiadania pewnej wiedzy, zwłaszcza jeśli dotychczasowe nieprawidłowe nawyki żywieniowe człowiek wyniósł jeszcze z rodzinnego domu, a także poświęcenia większej ilości czasu na przygotowanie posiłków.

Zdrowa dieta to siłą rzeczy zdrowe składniki, a więc nisko przetworzone produkty, żywność zawierająca jak najmniej dodatków chemicznych, najlepiej – produkowana metodami ekologicznymi. Zakupy zdrowych produktów, spełniających określone wymagania, jak najmniej przetworzonych, wymagają nieco więcej zachodu – trzeba znaleźć sklep, który taką żywność oferuje, a który nie zawsze znajduje się w najbliższej okolicy, a wybierając produkty, uważnie czytać ich skład na etykiecie.

Oprócz nabycia zdrowych produktów o jak najlepszej jakości, aby przygotować zdrowy posiłek, trzeba posiadać również pewną wiedzę na ten temat. Nie każdy potrafi prawidłowo zbilansować posiłki, oszacować ich kaloryczność czy też obliczyć swoją podstawową i całkowitą przemianę materii. Nie jest łatwo umiejętnie dopasować objętość i liczbę posiłków do rozkładu dnia oraz trybu życia. Nie bez znaczenia jest również wiedza na temat zdrowych sposobów przyrządzania potraw, dzięki którym można zminimalizować utratę składników odżywczych w procesie obróbki żywności, takich jak np.:

  • gotowanie na parze w specjalnym garnku lub bambusowym parowniku;

  • gotowanie w wolnowarze;

  • gotowanie w papierze;

  • duszenie;

  • pieczenie bez tłuszczu lub z niewielką ilością tłuszczu;

  • grillowanie na patelni grillowej;

  • smażenie w woku.

Catering dietetyczny z dostawą jest najłatwiejszym i najlepszym sposobem na zmianę nawyków żywieniowych dla osób, którym brakuje czasu, wiedzy i umiejętności, żeby zrobić to samodzielnie. Korzystając z naszego doświadczenia i wybierając najbardziej korzystną dla siebie dietę, z łatwością można wykonać pierwszy krok ku zdrowemu odżywianiu się. Dodatkowa wygoda i oszczędność czasu to oczywiście codzienne dostawy prawidłowo zbilansowanych, świeżych i profesjonalnie przygotowanych posiłków bezpośrednio do Klienta, co pozwala mu oszczędzić czas i ułatwia przyzwyczajenie się do nowego sposobu odżywiania – wystarczy po prostu otworzyć pudełko…

Jakie rodzaje diet dostarczamy?

Jeśli Klient nie chce decydować się na konkretny rodzaj diety albo też nie ma określonych wskazań lub przeciwwskazań zdrowotnych, a po prostu zacząć jeść zdrowo, może zdecydować się na dietę JESZ JAK CHCESZ!, w której samodzielnie komponuje sobie menu na dany dzień oraz ilość posiłków, które dostarczy mu kurier. Chcąc uzyskać konkretne rezultaty, może wybrać dowolną z oferowanych przez nas diet, opracowanych tak, aby zapewnić określony efekt, np. wzmocnienie odporności, szybkie odchudzanie, detoks lub wsparcie w walce z chorobą Hashimoto. Nasi Klienci chętnie korzystają również z dostaw soków lub zup.