fbpx

BAZA WIEDZY

01

Soki cold-pressed Juicy Jar®

 • Co to jest dżar?

  Dżar to słoik. Ale nie taki "po prostu"! Każdy dżar zawiera przesłanie do Ciebie - przeczytaj je na etykiecie i poznaj filozofię juicingu. Dżar jest motywatorem do zmiany życia i nawyków żywieniowych na lepsze i zdrowsze. Oprócz jego niezwykłej zawartości jest to też fajny, mody gadżet. Pić sok z rodzimego słoika? Dlaczego nie! To powód do dumy! A jak już skończysz, zajrzyj do naszego DIY - możesz zrobić coś dla siebie lub bliskiej osoby.

 • Dlaczego mówicie o nich „żywe soki”?

  Z premedytacją i pełną świadomością nasze soki nie są poddawane procesowi pasteryzacji, który zabija całe dobro. Pracujemy na 2 - 3 zmiany, co znaczy, że przez 16 do 24h na dobę, przez 6 dni w tygodniu prasujemy warzywa i owoce. Tylko taki system pracy pozwala przygotować w pełni świeży produkt. Produkt, który zawiera maksymalną ilość składników, jakie można wycisnąć z warzyw i owoców. Nasz sok „żyje”, w przeciwieństwie do tych ze sklepowej półki, poddawanych pasteryzacji.

 • Jak świeży jest sok, który dociera do mnie?

  Pracujemy na 2 - 3 zmiany, co znaczy, że przez 16 do 24h na dobę, przez 6 dni w tygodniu prasujemy warzywa i owoce. Tylko taki system pracy pozwala przygotować w pełni świeży produkt. Sok, który do Ciebie trafia wieczorem, został wytworzony tego samego dnia.

 • Jak długo można przechowywać Wasze soki?

  Nie za długo... i całe szczęście!

  Sok bezpośrednio po wyprasowaniu musi być przechowywany w niskiej temperaturze, dlatego od razu po wyprodukowaniu włożony jest do chłodni. Po odpowiednim schłodzeniu, przewozimy go w specjalnych termosach. Gdy trafi do Twoich rąk powinieneś niezwłocznie wsadzić go do lodówki. Tak przetrzymywany sok pozostaje świeży przez 3 dni. Nieprzestrzeganie zasady trzymania w lodówce może przyspieszyć proces starzenia soku.

  Nie przejmuj się gdy Twój sok się rozwarstwi i na dole osiądzie osad, podobnie, jeśli z czasem nieco zmieni kolor - to normalna reakcja. Wstrząśnij go przed wypiciem i ciesz się boskim smakiem!

 • Moje soki straciły kolor lub rozwarstwiły się – czy to oznacza, że są zepsute?

  Nie przejmuj się, gdy Twój sok się rozwarstwi lub na dole osiądzie osad, podobnie, jeśli z czasem nieco zmieni kolor - to normalna reakcja, zauważalna szczególnie w zielonych sokach. Wstrząśnij go przed wypiciem i ciesz się boskim smakiem! Jeśli Twój sok jest mocno brązowy i przetrzymywałeś go powyżej 5 godzin poza lodówką, spróbuj go, zanim wypijesz. Nie powinien stracić swoich właściwości, jednak wszystko zależy od warunków, w jakich go przechowywałeś.

 • Co to jest „prasowanie” warzyw i owoców?

  Wydobywanie ekstraktu z warzyw i owoców za pomocą wolnego, kilkutonowego nacisku jest jedynym i do tej pory najlepszym sposobem na zachowanie wszystkich witamin, minerałów i wartości odżywczych jakie oferuje nam matka natura. Tego całego dobra jest o 5 razy więcej niż w przypadku zastosowania klasycznej sokowirówki, która sieka warzywa i owoce wydobywając sok jedynie z tych przestrzeni. Mało tego! Ogromny ucisk naszych pras pozwala na wydobycie wartości odżywczych z przestrzeni międzykomórkowych a powolny proces produkcji redukuje podgrzewanie soku dzięki czemu uzyskujemy jednolity, pełnowartościowy ekstrakt. Degradacji nie ulegają enzymy i antyoksydanty w owocach i warzywach. Nie giną także witaminy, które wrażliwe są na proces pasteryzacji. Zatem wiele cennych składników pozostaje "żywych". Sok dzięki temu nie utlenia się w trakcie produkcji i pozostaje świeży do 72h.

 • Przecież mogę taki sok zrobić w domu za pomocą sokowirówki!

  Owszem, możesz i zawsze lepiej wypić taki sok, niż zjeść batona. Ale nie możemy zgodzić się z tym, że zrobisz TAKI sok.

  Wydobywanie ekstraktu z owoców i warzyw za pomocą wolnego, kilkutonowego nacisku jest jedynym i do tej pory najlepszym sposobem na zachowanie wszystkich witamin, minerałów i wartości odżywczych jakie oferuje nam matka natura. Tego całego dobra jest o 5 razy więcej niż w przypadku zastosowania klasycznej sokowirówki, która sieka warzywa i owoce wydobywając sok jedynie z tych przestrzeni. Mało tego! Ogromny ucisk naszych pras pozwala na wydobycie wartości odżywczych z przestrzeni międzykomórkowych a powolny proces produkcji redukuje podgrzewanie soku dzięki czemu uzyskujemy jednolity, pełnowartościowy ekstrakt. Czy wiesz, że Twoja sokowirówka pracując na pełnych obrotach i wyciskając sok z marchwi podgrzewa go do tego stopnia, że zabija wiele ważnych składników? Degradacji ulegają enzymy i antyoksydanty w owocach i warzywach. Ulec znacznemu rozkładowi mogą także witaminy. Zatem przy wyciskaniu soków za pomocą domowej sokowirówki wiele cennych składników pozostaje martwych. Efekty tego zauważysz, gdy nawet po wstawieniu soku do lodówki, zacznie on szybko ciemnieć i straci wartości smakowe – wytwarzanie soku w sokowirówce przyspieszy po prostu jego starzenie. Kolejną ważną różnicą jest to, że nasze soki całkowicie pozbawione są pulpy, która utrudnia wchłanianie niektórych witamin i mikroelementów zawartych w sokach przez ścianę jelita. Żadna sokowirówka domowa nie usunie jej całkowicie z soku. Ostatnią, lecz znaczącą różnicą, są właściwości smakowe. Sok wyciskany przez profesjonalne prasy przypomina bardziej syrop, esencję bogatą w kolor i smak bardziej intensywny niż ten zrobiony metodą domową.

02

Oczyszczanie sokami - detoks sokowy, dieta oczyszczająca

 • Ok, co to jest detoks organizmu sokami? I czemu jest mi to potrzebne?

  Po pierwsze chcielibyśmy podkreślić, że w dzisiejszych czasach nasza świadomość tego co jemy i pijemy rośnie... i dzięki Bogu! Więc jeśli traktujesz picie "żywych" soków jako fanaberię czy krótkotrwałą modę, to nie jest to, co popularyzujemy, ale jeśli ma Ci to pomóc w przejściu na juicing, to OK.

  Po drugie 70% chorób i dolegliwości to nasze życiowe wybory. To co jemy i pijemy, jak śpimy, czy palimy, to czy jesteśmy narażeni na stres, czy jesteśmy aktywni fizycznie oraz to w jak zatoksycznionym środowisku żyjemy. Jedynie 30% to genetyka i nasze indywidualne uwarunkowania. 70% to dosyć dużo, więc czemu nie spróbować zawalczyć o zdrowie i młodość?

  Toksyny, są to związki, które nie służą zdrowiu, a nasz organizm musi każdego dnia pozbyć się ich, aby prawidłowo funkcjonować. Są to wszelkiego rodzaju związki chemiczne zawarte w naszym jedzeniu (konserwanty, emulgatory, stabilizatory, hormony itd.), w spalinach samochodowych, używkach, są to też metale ciężkie w naszej wodzie. Toksyny zawarte są również w tworzywach sztucznych, wszelkich "zapachowych" substancjach, jak np. proszki do prania, kosmetyki itd. Zalegające latami w układzie pokarmowym, krwionośnym, limfie, kościach, stawach i tkankach całego ciała. Jest tego tak dużo, że nie sposób wymienić ich wszystkich. Niestety codziennie stykamy się z nimi w coraz większej ilości.

  Oczywiście nasz organizm próbuje się bronić przed wszelkim złem na jakie go codziennie narażamy, jednak w pewnym momencie system immunologiczny po prostu nie daje rady, a mechanizm samonaprawczy, przestaje działać skutecznie. To tak jak z rzucaniem piłeczką... jedną złapiemy, dwie na raz również, trzy jakoś się uda, ale jeśli tych piłeczek będzie więcej i więcej, 10, 20, 30, to najzwyczajniej w świecie, dostaniemy piłką w głowę.

  Czym jest ta nasza piłka? To np. nawracające alergie, choroby autonomiczne, przewlekłe zmęczenie, migreny, wypadanie włosów, łamliwość paznokci, narośla, polipy, piasek w nerkach, kamienie żółciowe, zmiany skórne, zapalenie zatok, rak. Zaczynamy brać leki. Powiedzmy, że mamy wysokie ciśnienie, więc codziennie łykamy tabletkę. Lek powoduje kolejne problemy, nerki zaczynają źle pracować. Bierzemy tabletkę na nerki. To powoduje, że będziemy mieli niedobór potasu, przez co będziemy musieli przyjmować inne leki. I koło się zamyka.

  Jeśli np. przeciążymy nasz system toksycznym jedzeniem i zachorujemy, należy dać ciału totalny odpoczynek, włącznie z trawieniem pokarmów... i tutaj zaczyna się całe dobro jakie oferuje nam picie żywych soków, czyli tzw. sokoterapia.

 • Czy to prawda, że nasz organizm potrafi sam się oczyścić? Jeśli tak, to po co mi oczyszczanie sokami?

  Nasze ciało to sprawnie działająca maszyna. Wątroba, nerki, płuca, odgrywają kluczową rolę w procesach oczyszczania. Problem niestety pojawia się, gdy szkodliwych substancji, jakie wnikają w nasze ciało, jest za dużo, a naturalne mechanizmy detoksykujące nie są wstanie same sobie poradzić z ilością toksyn.

  Człowiek bardzo wolno przystosowuje się do gwałtownie zmieniającej się jakości życia. Umiejętność przystosowawcza organizmu przebiega w proporcji 1% na 1000 lat!!! Zdziwiony?

  Dlatego, aby być zdrowym, czuć się dobrze i starać się zachować balans, powinniśmy pomóc swojemu ciału dając mu odrobinę odpoczynku. Odpoczynku od przetworzonego jedzenia, jedzenia pełnego antybiotyków, konserwantów, hormonów i innej chemii oraz zapewnić mu bogactwo witamin i substancji odżywczych jakich na co dzień nie konsumujemy. Przywracamy wtedy sposób naturalne mechanizmy lecznicze - ciało zaczyna uzdrawiać się samo. Najlepszy cytat jakim możemy zobrazować cały proces, pochodzi z książki " How to get well" napisanej przez dr. Paavo Airola:

  " W trakcie przedłużającego się postu (po 3 pierwszych dniach) nasz organizm będzie żyć wykorzystując własne substancje. Gdy jest pozbawiony pokarmu, zwłaszcza białek i tłuszczów, będzie spalać i trawić własne tkanki w procesie autolizy lub samotrawienia. Jednakże Twoje ciało nie zrobi tego na oślep! W swojej mądrości - i tu tkwi tajemnica niezwykłej skuteczności postu jako leczniczej i regenerującej terapii - organizm najpierw rozkłada i spala te tkanki, które są chore, uszkodzone, martwe i stare. Podczas postu Twoje ciało żywi się najbardziej nieczystymi i najgorszymi materiałami, takimi jak martwe komórki, skupiskami zapalnymi, guzami, ropniami, złogami tłuszczu itp. Dr. Otto Buchinger, jeden z największych autorytetów w oczyszczaniu, bardzo trafnie nazywa je usuwaniem odpadów, spalaniem śmieci. Główne tkanki i organy życiowe, gruczoły, system nerwowy i mózg nie są uszkodzone podczas procesu oczyszczania.”

 • Czy i ile schudnę na diecie oczyszczającej?

  Tak, jest to naturalny „efekt uboczny” oczyszczania, gdyż po pierwsze będziesz przyjmował mniejszą ilość kalorii, nie będziesz się przejadał, Twój żołądek się skurczy, a po wtóre odstawisz wszelką przetwarzaną żywność.

  W tkance tłuszczowej skumulowane są ogromne ilości toksyn, które zostaną uwolnione do krwi, a następnie stopniowo wydalone z organizmu. Organizm przeprowadzi "przegląd generalny”. Odciążony zostanie układ pokarmowy, ponieważ nie otrzyma stałego pożywienia do trawienia. Zostaną usunięte w tym czasie zbędne substancje. Zajdzie tu reakcje łańcuchowa! Utrata wagi będzie w tym momencie częścią większego i bardziej złożonego procesu oczyszczania.

  To, czy utrzymasz efekt spadku wagi po zakończeniu oczyszczania zależy od tego, czy zmienisz na stałe swoje przyzwyczajenia żywieniowe. To, na co my chcemy stawiać największy nacisk, to kwestia zmiany stylu życia. Zależy nam na tym, abyś nie traktował naszych programów oczyszczających jako jednorazowego wyskoku odchudzającego, tylko jako początek wielkich zmian - przyzwyczajeń żywieniowych, które są niezbędne aby utrzymać spadek wagi i przede wszystkim żyć zdrowo. To ile schudniesz na diecie zależy po pierwsze od długości kuracji oczyszczającej, a po drugie od Twoich indywidualnych uwarunkowań. Z naszych doświadczeń wynika że w ciągu 5 dniowej kuracji możesz zgubić do 3 kg.

 • Jak będę się czuł podczas oczyszczania?

  Liczymy na to, że bardzo dobrze! :) Są ludzie, którzy proces oczyszczania przechodzą bardzo łagodnie i czują mnóstwo energii, są również tacy, którzy w ciągu pierwszych 1-2 dni mogą się czuć gorzej. Do normalnych symptomów oczyszczania należą: bóle i lekkie zawroty głowy, senność, rozdrażnienie, mdłości czy brak koncentracji. Nie zniechęcaj się i nie stresuj. Negatywne symptomy odejdą tak szybko, jak się pojawiły. Daj sobie czas na odpoczynek, nie planuj wymagających aktywności. Pewnego dnia obudzisz się z dodatkowym powerem do działania, poczujesz się lekko i wspaniale. Będziesz się wysypiał, zaczniesz wyglądać młodziej, a Twoje ciało przejdzie poważne przemiany.

 • Ile dni powinna trwać terapia sokami, jeśli robię ja pierwszy raz?

  Każdy organizm jest inny, każdy też inaczej będzie reagował na proces oczyszczania. Jeden dzień spożywania wyłącznie żywych soków jest dla osób, które chcą spróbować smaków naszych esencji, sprawdzić czy wytrzymają dłuższy czas oczyszczania lub chcą zrobić dzień regeneracji po tłustym i niezdrowym jedzeniu. 3-5 dni jest czasem, który każdy organizm bez problemu powinien wytrzymać i który da już wymierne efekty. Jeśli czujesz pod skórą, że dasz radę, nie sugeruj się tym, że to Twój pierwszy raz. Wybierz opcję np. 3 dni. Szacuje się, że przy obecnym trybie życia taki okres oczyszczania jest najmniej niekomfortowy, natomiast fakty wskazują, że im większy czas oczyszczania tym nasz organizm lepiej się detoksykuje - nie chce być inaczej.

  Jeśli jesteś zdecydowany na zmianę nawyków żywieniowych, chcesz schudnąć, żyć zdrowo, ale robiąc to stopniowo, zacznij od początkowego programu oczyszczania Juicy Jar® i stopniowo go zwiększaj, jak tylko poczujesz się gotowy. Są ludzie, którzy piją same żywe soki przez 14, 30 a nawet 60 dni ze spektakularnymi efektami. Doskonałym przykładem jest tu Joe Cross, który nagrał film ze swojej przygody z sokami, dostępny na YouTube pod tytułem: „Sick, fat and nearly dead". Zainspirował on tysiące innych osób, które również zdecydowały się na oczyszczanie. Jeśli jednak chciałbyś zdecydować się na dłuższy okres kuracji niż 5 dni, koniecznie odwiedź lekarza i dowiedz się, czy nie widzi on przeciwwskazań. Każda dłuższa dieta wymaga kontroli lekarskiej. Zrób to również, jeśli cierpisz na jakąkolwiek chorobę przewlekłą.

 • Ile powinno trwać oczyszczanie organizmu sokami, jeśli robię to kolejny raz?

  Jeśli jesteś już z sokami za pan brat, wybór kuracji to sprawa indywidualna. Jeśli nie odczułeś znacznego dyskomfortu podczas poprzedniego oczyszczania, wybierz kurację pięciodniową. Jeśli zdecydujesz się na dłuższy okres detoksu, odwiedź swojego lekarza i dowiedz się, czy nie widzi przeciwwskazań.

 • Jakie są przeciwwskazania do oczyszczania sokami?

  Jeśli jesteś w ciąży lub w trakcie laktacji zrezygnuj z oczyszczania. Twój organizm pracuje na bardzo wysokich obrotach. Spróbuj oczyszczania po etapie karmienia piersią - to doskonały sposób na zniwelowanie estetycznych niedoskonałości będących skutkiem ciąży. Jeśli cierpisz na chorobę przewlekłą, przyjmujesz na stałe leki lub jesteś w trakcie leczenia choroby o ostrym przebiegu, musisz skonsultować z lekarzem, czy możesz rozpocząć oczyszczanie.

 • Jak często powinno się powtarzać oczyszczanie?

  Częstotliwość kuracji jest bardzo indywidualna. Nie ma w tym żadnej przesady jeśli powiemy, że im częściej tym lepiej. My rekomendujemy oczyszczanie minimum raz na kwartał. Pamiętaj, że jeśli chcesz przejść na oczyszczanie na dłużej niż 5 dni lub masz jakąś przewlekła chorobę, skonsultuj się ze swoim lekarzem prowadzącym i spytaj, czy nie widzi on przeciwwskazań do takiej terapii.

 • W jakiej kolejności powinienem pić moje cold-pressy?

  Najlepiej w takiej, w jakiej sugerujemy aby były spożyte. Jeśli jednak z jakichś przyczyn jednorazowo chciałbyś zamienić ich kolejność, to tragedia się nie stanie ;-)

  Pamiętaj, że najlepiej na czczo wypić sok zielony, gdyż witaminy, mikroelementy i wszystkie wartości odżywcze jakie się w nim znajdują, najlepiej wchłaniają się na pusty żołądek. Mleko migdałowe wypite wieczorem doskonale nasyci Cię, abyś nie czuł wieczornego głodu i nie miał chęci podjadania przed TV. Raczej nie rekomendujemy wypicia trzydniowego zapasu mleka migdałowego pierwszego dnia oczyszczania ;-)

 • Czy Wasze soki są słodzone?

  Nie! Unikamy wszelkiego rodzaju dosładzaczy - klasycznego cukru, syropu z agawy, ksylitolu, stewii itp. Jedyne co znajdziesz w naszych sokach to słodycz pochodząca z owoców, które posiadają bardzo dużo witamin.

 • Skąd wezmę niezbędne proteiny podczas kuracji oczyszczającej?

  Ilość protein zawarta w naszych sokach przewyższa potrzeby organizmu kobiety pracującej umysłowo w wieku 35 lat. Znajdziesz je w warzywach oraz bardzo zdrowych dodatkach jakie zawierają nasze esencje: białko konopi indyjskiej, trawa owsiana / pszeniczna, chlorella, pestki słonecznika, siemię lniane, migdały. Jest tego całkiem sporo i mało kto w swojej codziennej diecie jest w stanie spożyć taką bombę proteinową. Jeśli planujesz bardzo długie oczyszczanie (miesiąc i więcej) pamiętaj, by skonsultować się ze swoim lekarzem - powiedz mu co planujesz, a on być może poleci Ci zażywanie odżywki białkowej przez czas postu, jeśli uzna to za konieczne.

 • Dlaczego w sokach nie ma błonnika? Czy mój organizm przez to nie ucierpi?

  Soki oczyszczające organizm z toksyn pozbyte są pulpy. Błonnik jest celowo wyeliminowany z naszych soków, gdyż dzięki temu zawarte w nich wartości odżywce natychmiastowo trafią do krwi - jak alkohol. Błonnik utrudnia wchłanianie niektórych witamin i mikroelementów, jeśli się jego pozbędziemy, pozbędziemy się tej bariery. Przy tak krótkim okresie oczyszczania jak 1-3-5 dni Twój organizm nie odczuje jego braku. Pamiętaj, że nie jesz, więc Twój organizm nie traci energii na usuwanie ciężkich treści jelitowych, do czego niezbędny jest błonnik. Jeśli uprawiasz juicing i sok jest witaminowym dodatkiem do Twojej codziennej diety, błonnik uzyskasz z jedzenia.

 • Jestem na diecie oczyszczającej i odczuwam głód. Co powinienem zrobić? Przerwać dietę, czy zjeść coś?

  Przede wszystkim postaraj się jednak wytrzymać. Twój organizm dostosuje się do diety po pierwszym, drugim dniu. Uczucie głodu szybko mija. Pij dużo wody, herbat ziołowych, a żołądek „poinformuje” umysł, żeby wyluzował. Zaniechaj wszelkiej aktywności fizycznej. Jeśli to możliwe postaraj się więcej spać i odpoczywać. Po 2 pierwszych dniach bardziej prawdopodobne niż uczucie głodu będzie to, że nie dopijesz swojego ostatniego soku! Nie przerywaj diety, nie podjadaj, to naprawdę da się przetrzymać!

 • Nie wziąłem soku do pracy, zjadłem przekąskę, czy zaprzepaściłem oczyszczanie?

  To ważne by przestrzegać picia soków w określonych godzinach i pamiętać, by zabierać je ze sobą np. do pracy. Jeśli jednak zapomnisz i nie masz możliwości w krótkim czasie wypicia zaplanowanego soku, kup najmniej przetworzony sok w sklepie – np. jednodniowy buraczany lub marchewkowy. Jeśli z jakiegoś względu musiałeś coś przekąsić (np. spotkanie biznesowe), wybierz warzywną sałatkę bez dodatków. Pilnuj by nie zdarzyło się to częściej w ciągu kuracji niż ten jeden raz. Nie zaprzepaściłeś oczyszczania, jednak mogłeś spowolnić ten proces.

 • Wypiłem sok później niż było to w planie, czy jest to problem?

  Jeśli wypiłeś sok godzinę, półtorej po czasie, nie przejmuj się tym i przesuń adekwatnie pory wypicia następnych soków. Staraj się dopilnowywać godzin posiłków, w końcu już na tym etapie uczysz organizm zdrowych nawyków, co zaprocentuje w przyszłości.

 • Czy mogę pić kawę podczas diety oczyszczającej?

  Najlepiej jest zrezygnować z picia kawy. Jeśli „power” jakiego dostarczają nasze soki Ci nie wystarcza, są inne, znacznie lepsze sposoby pobudzenia: zielona herbata, biała herbata, yerba mate.

 • Czy mogę pić alkohol podczas diety oczyszczającej?

  Serio? ;-) Nie, alkohol to trucizna dla Twojego organizmu i do póki będziesz ją spożywał organizm nie rozpocznie procesu oczyszczania. Sok z alkoholem powinienem współwystępować jedynie wtedy, gdy zabalowałeś i masz kaca – nasze soki postawią Cię wtedy na nogi – polecamy lemoniadę lub soki z burakiem.

 • Jak rozpocząć i przerwać dietę oczyszczającą?

  Możesz rozpocząć dietę z dnia na dzień, ale zdecydowanie lepiej będzie, jeśli przygotujesz swój organizm do oczyszczania sokami, stosując przez trzy dni dietę warzywno-owocową. Tak samo jak rozpoczynasz dietę jedząc warzywa i owoce, tak samo należy ją zakończyć, by tym razem przyzwyczaić organizm do powrotu produktów stałych. Ten proces również powinien trwać trzy dni. Ważne jest zachowanie 5 posiłków dziennie i stopniowe wprowadzenie do swojej diety poszczególnych pokarmów - zdrowych pokarmów! Jeśli nie wiesz co i kiedy jeść, lub nie masz ochoty przygotowywać posiłków sam, wybierając kurację oczyszczającą, zaznacz, że chcesz zamówić wariant z jedzeniem.

 • Otrzymane soki różnią się kolorem i smakiem od tych, które otrzymałem przy poprzednim zamówieniu.

  Nieznaczne różnice w smaku i kolorze wynikają z tego, że warzywa i owoce mają różny smak i wydajność w zależności od sezonu, nie przejmuj się tym, nadal zachowują one wszystkie dobre właściwości.

 • Czy mogę kupić Juicy Jar® w prezencie?

  Oczywiście! Oczyszczanie lub wybrane dżary będą doskonałym prezentem dla bliskiej Ci osoby. Pamiętaj, że nasze soki mają krótki termin przydatności, dlatego najlepiej by było, jeśli dostarczymy je bezpośrednio. Jeśli chciałbyś sprezentować Voucher na dowolne soki, prosimy o kontakt!

03

Zdrowie

 • Co mi da oczyszczanie organizmu sokami?

  Analizując własne doświadczenia, doświadczenia ludzi, których obserwujemy i opinie specjalistów, z którymi współpracujemy, oczyszczanie organizmu pociąga za sobą wiele wspaniałych konsekwencji. Oprócz utraty wagi, wysmuklenia ciała i dużo lepszego samopoczucia, będziesz zapewne inaczej patrzył na kwestie tego, co spożywasz. Jest to start do zmiany życia, która bezpośrednio wpływa na Twoje zdrowie. Wielu fanów oczyszczania i juicingu, dzieli się swoimi spektakularnymi przemianami - od wyzdrowień z przewlekłych chorób, ustąpienia różnych dolegliwości, alergii, migren itd., po zwiększenie świadomości tego co jeść i pić.

  Takich ludzi jak my, którzy docenili picie żywych soków są miliony. Ich historie od bardziej prozaicznych do nieprawdopodobnych ozdrowień znajdziesz w Internecie. Jeśli jednak nie spróbujesz sam, nie będziesz wiedział, jak bardzo można uleczyć swój organizm.

 • Czy mogę pić Wasze soki jak jestem w ciąży?

  Pić soki - jak najbardziej! Są one wspaniałym źródłem szybko wchłanianych witamin i mikroelementów. Powinny być one traktowane jako suplement diety pomagający zminimalizować niedobory podczas ciąży. Jeden dżar dziennie to duża dawka warzyw z dodatkiem owoców, czyli znacznie więcej dobra niż w jakiejkolwiek tabletce. Szczególnie polecamy soki zielone, które są bardzo bogate w niezbędny w 1 trymestrze ciąży kwas foliowy. Nie namawiamy oczywiście do porzucenia witamin, które przepisał Ci Twój lekarz! Jeśli takie przyjmujesz, skonsultuj z nim, czy nie widzi przeciwwskazań, byś piła dodatkowo soki. Jeśli zastanawiasz się nad detoksem sokowym, dieta oczyszczająca, absolutnie nie jest dla Ciebie. Zapraszamy do nas jak tylko skończy się laktacja i Twój ginekolog nie będzie widział przeciwwskazań.

 • Czy mogę uprawiać sport podczas oczyszczania?

  Teoretycznie możesz, ale najlepiej aby Twój organizm najwięcej energii poświęcił na odtrucie i zregenerowanie. Jest to czas wyhamowania. Możesz mieć mniej siły, a wysiłek może spowodować zwiększenie uczucia głodu lub zawroty głowy. Oczyszczanie organizmu z toksyn, to proces, który wymaga wypoczynku i czasu na regenerację.

 • Jeśli jestem cukrzykiem czy mogę pić Wasze soki?

  Mimo, że nasze soki zawierają mało owoców, a co za tym idzie niewiele fruktozy, każda choroba przewlekła, również cukrzyca, wymaga konsultacji z lekarzem gdy wprowadzasz nowe nawyki żywieniowe.

 • Czy Wasze soki nie zawierają glutenu? Czy są wegańskie?

  Jak najbardziej tak!

 • Mówicie, że wasze soki nie zawierają glutenu, ale wśród składników jest trawa pszeniczna.

  Trawa pszeniczna, to nie to samo co pszenica! Ta roślina o nieocenionych właściwościach zdrowotnych pozbawiona jest ziarna, które zawiera gluten. Jest więc bezpieczna dla osób, które mają alergię na pszenicę i nie tolerują glutenu. W przeciwieństwie do pszenicy, trawa pszeniczna jest bardzo zdrowa: chroni przed rakotwórczymi czynnikami, odbudowuje czerwone krwinki i znacznie poprawia morfologię, poprawia nastrój, zmniejsza ciśnienie krwi, dotlenia komórki (zawiera tzw. ciekły tlen), stymuluje tarczycę, zapobiega cukrzycy, odkwasza organizm, łagodzi obrażenia wewnętrzne, wzmacnia odporność, zapobiega stanom zapalnym, wspomaga trawienie, pomaga rozpuścić i usunąć z organizmu kryształy kwasu moczowego, hamuje apetyt, wspomaga detoks - szczególnie wątroby, jest źródłem białka, neutralizuje toksyny, uspokaja, zmienia zapach potu i oddechu. Ma też zastosowanie zewnętrzne - leczy choroby skóry i włosów, wzmacnia skórę.

 • Cierpię na zaparcia podczas detoksu sokowego. Czy to normalne? Jak sobie radzić?

  Niektóre organizmy reagują na zmianę sposobu odzywiania biegunką lub zaparciami. Część osób cierpi na zaparcia podczas detoksu, jednak jest to normalne zjawisko. Jeśli Ciebie dopadło to schorzenie, jest duże prawdopodobieństo, że pijesz niewystarczającą ilość wody. Pamiętaj, że picie soków nie zwalnia Cię z obowiązku picia min. 2 l wody dziennie! Pij także herbatki ziolowe: pokrzywę i rumianek. Chodź na spacery, ćwicz jogę. Jeśli to nadal nie pomaga, koniecznie zacznij dzień od szklanki ciepłej wody z połową łyżeczki cynamonu i połową pieprzu cayenne oraz sokiem z cytryny. Ta mieszanka powinna zmobilizować Twoje jelito do pracy i wspomoże oczyszczanie organizmu z toksyn. Dobrym rozwiązaniem jest także picie soku z trawy pszenicznej. W ostateczności można zastosować czopek glicerynowy lub zdecydować się na lewatywę.

 • Sokoterapia już za mną. A co później?

  Powtarzaj swój detoks sokowy częściej (jeśli jest on krótki) lub rzadziej (jeśli decydujesz się na długie detoksy sokowe). Najlepiej będzie, jeśli przyjmiesz, że dieta oczyszczająca organizm z toksyn to wstęp do zmiany nawyków żywieniowych. Po detoksie sokowym przejdź na zbilansowaną dietę, jedz regularnie, pamiętaj o przyjmowaniu odpowiedniej ilości płynów. Podążając za tymi zasadami, utrzymasz efekt terapii sokami. Jeśli nie chcesz sam przyrządzać posiłków, zdecyduj się na catering dietetyczny Juicy Jar. Nasza dieta pudełkowa nie zawiera pszenicy, jest zdrowa, zbilansowana i pozwoli Ci na utrzymanie szczupłej sylwetki i zdrowia.

04

Juicy Jar - dieta bezpszeniczna

 • Czym dieta bez pszenicy Juicy Jar wyróżnia się na tle innych firm oferujących dietę pudełkową?

  Dieta bezpszeniczna

  Przede wszystkim Juicy Jar to pierwszy catering indywidualny w Polsce, który wprowadził dietę bezpszeniczną (nie bezglutenową!). Pogarszająca się jakość zmutowanej i od kilkudziesięciu lat stale modyfikowanej genetycznie pszenicy sprawiła, że ma ona niewiele wspólnego ze zbożem spożywanym przez naszych pradziadków. Co więcej, stała się zbożem szkodliwym dla zdrowia nie tylko ludzi chorych na celiakię. Dlatego postanowiliśmy wykluczyć ją z naszej diety, nie pozbywając się całkowicie glutenu. Całkowite wykluczenie glutenu u osoby zdrowej nie jest zalecane, ponieważ idzie w parze ze zbyt małą ilością węglowodanów oraz błonnika potrzebnych organizmowi do prawidłowego funkcjonowania, a przy tym może powodować niedobory żelaza i witaminy B.

  Smak i jakość

  Kolejną wartością wyróżniającą nas na rynku jest to, że od początku przyświecał nam cel stworzenia cateringu wykwintnego, smacznego, tak, by osoba, która z niego korzysta nie czuła tego, że jest na diecie. Chciałyśmy, by nasz klient nie traktował jedzenia jako przykrej konieczności, lecz by wręcz nie mógł doczekać się otwarcia kolejnego Juicy Jara. Nasz catering dietetyczny jest bardzo różnorodny. Wielbicieli słodyczy ucieszą lekkie przegryzki i zdrowe łakocie na podwieczorek. Fani egzotycznego jedzenia odnajdą u nas potrawy rodem z Indii, Meksyku i Japonii. Miłośnicy kuchni polskiej przekonają się jak smakują naleśniki w lekkiej wersji. Koniec z monotonną i niedosmaczaną dietą!

  Doświadczenie, ludzie, zaplecze

  Najważniejsi w tworzeniu Juicy Jar są ludzie, dlatego nasze dania przygotowują kucharze jednej z najstarszych i najbardziej doświadczonych firm cateringowych w Polsce – Agencji Cateringowej PARTY która od ponad 20 lat cieszy się uznaniem największych światowych marek funkcjonujących na rynku. Nasi ludzie gotują od ponad 20 lat, a program układany jest przez dietetyka w porozumieniu z szefem kuchni i technologami żywienia. To znaczy, że dieta bez pszenicy Juicy Jar jest nie tylko skuteczna, ale też bardzo smaczna! Część z potraw, które znajdziesz w Juicy Jar jest ulubioną pozycją klientów, które znają Agencję Cateringową PARTY od lat!

  Produkcja!

  Dieta bez pszenicy Juicy Jar produkowana jest przez profesjonalny zespół na świeżo przed dostarczeniem!

  Dostawa

  Dieta z dowozem do domu lub biura jest bardzo wygodna! Nie musisz pamiętać o zakupach, stać w kolejkach i przepłacać za produkty! Specjalnie dla naszych klientów pracujemy rannym świtem, a pod drzwi dostarczamy świeże, schłodzone jedzenie. Nie zostawiamy jedzenia w nocy, bo chcemy mieć 100% pewności, że nie ucierpi na tym jakość potraw. Nie korzystamy z usług zewnętrznych kurierów, bo lubimy mieć kontrolę nad procedurami :) Nasi kierowcy dowożą dietę bez pszenicy Juicy Jar w przedziałach do wyboru: do 6:00, do 7:00, do 8:00.

  Efekty

  Nasza dieta pudełkowa jest zbilansowana według obowiązujących norm żywieniowych przez profesjonalne osoby. Dzięki temu nie odczuwasz napadu głodu w ciągu dnia, nie masz ochoty na słodycze, a po wyjściu z diety nie doznasz efektu jojo. A najważniejsze jest to, że chudniesz! Dieta bez pszenicy Juicy Jar ma być przyjemną motywacją do utraty wagi, ale przede wszystkim do zmiany nawyków żywieniowych na zdrowe!

  Cena

  Cóż dużo mówić – na tle konkurencji wypadamy naprawdę bardzo dobrze! Jeśli masz wątpliwości, czy to będą dobrze zainwestowane pieniądze, odpowiedz sobie na pytanie: czy chcąc osiągnąć swój cel (np. trwałą utratę wagi) będziesz w stanie przygotowywać sobie 5 zbilansowanych i różnorodnych posiłków dziennie? Będziesz w stanie pilnować restrykcyjnie ilości i czasu przyjmowania posiłków? Będziesz umiał odmówić sobie czegoś słodkiego przy kasie w sklepie, czy wolisz omijać sklep szerokim łukiem? Ile płacisz za zakupy i za dojazdy do sklepu? Ile czasu na to tracisz, a ile jest wart Twój czas? Ile jedzenia miesięcznie wyrzucasz, bo zdążyło się zepsuć lub kupiłeś impulsywnie? Ile pieniędzy zostawiasz w firmowym barze? Jeśli weźmiesz pod uwagę te wszystkie czynniki, okaże się, że dieta pudełkowa z dowozem Juicy Jar jest bardzo kuszącym rozwiązaniem.

  Certyfikaty – HACCP

  Znaleźliśmy tylko dwie firmy oferujące catering dietetyczny z dowozem na rynku, które mogą pochwalić się wdrożonym systemem HACCP na swoim zapleczu. Dlaczego? Bo jest to długotrwały i bardzo wymagający, a także kosztowny proces. Mimo wszystko, jest to proces który Tobie, Drogi Kliencie, ma zapewnić bezpieczeństwo i jakość zamawianych produktów. Nie ufaj firmom, które „produkują w warunkach wymaganych do wdrożenia HACCP” - to nieuczciwa manipulacja, która nic nie oznacza. Nasze zaplecze MA wdrożony HACCP, co oznacza, że zakład wykonał wszystko dla bezpieczeństwa wyrobu i konsumenta, w odniesieniu do przepisów, zasad dobrej praktyki produkcyjnej i potrzeb klientów i jest stale pod tym względem kontrolowany.

  Szukasz najlepszego cateringu dietetycznego w Warszawie? Spróbuj Juicy Jar :)

 • Juicy Jar to dieta bezpszeniczna. Co to znaczy?

  Dieta bez pszenicy Juicy Jar pozbawiona jest całkowicie potraw zawierających pszenicę. Taka dieta pozwala gubić kilogramy w bezpieczny sposób, pozwala też pozbyć się tzw. „brzucha pszenicznego”*, który pojawia się po posiłku zawierającym te zboże. Wykluczenie pszenicy pozwala pozbyć się wzdęć, dodatkowo reguluje metabolizm, niweluje napady głodu. Jednocześnie nie jest to dieta całkowicie pozbawiona gluten i nie jest tak restrykcyjna, co oznacza, że dalej możesz cieszyć się swoimi ulubionymi potrawami. Żyto, jęczmień i owies to zboża, które zawierają gluten, ale znajdziesz je w naszej diecie. Pogarszająca się jakość zmutowanej i od kilkudziesięciu lat stale modyfikowanej genetycznie pszenicy sprawiła, że ma ona niewiele wspólnego ze zbożem spożywanym przez naszych pradziadków. Co więcej stała się zbożem, szkodliwym dla zdrowia coraz szerszego grona ludzi, nie tylko tych chorych na celiakię. Dlatego postanowiliśmy wykluczyć ją z naszej diety, nie pozbywając się całkowicie glutenu. Dieta bezglutenowa jest zalecana wyłącznie osobom chorym na celiakię i uczulonym na gluten. Całkowite wykluczenie glutenu u osoby zdrowej nie jest zalecane, ponieważ idzie w parze ze zbyt małą ilością węglowodanów oraz błonnika potrzebnych organizmowi do prawidłowego funkcjonowania, a przy tym dieta bezglutenowa może doprowadzić do niedoboru żelaza i witaminy B. Catering pudełkowy Juicy Jar jest dla osób zdrowych, dla których wykluczenie pszenicy jest wyłącznie zdrowym wyborem.

  *(polecamy książkę Williama Davisa „Pszeniczny brzuch”)

 • Z ilu posiłków składa się dieta bez pszenicy Juicy Jar?

  Każda dieta pudełkowa Juicy Jar bez względu na kaloryczność i rodzaj zawiera 5 posiłków – 3 główne i dwa mniejsze – drugie śniadanie i podwieczorek.

 • Ile schudnę na bezpszenicznej diecie Juicy Jar?

  Jeśli korzystałeś kiedyś z diety pudełkowej i nie schudłeś, choć stosowałeś się do zaleceń, to znaczy, że Twoja dieta była źle zbilansowana. My podchodzimy do tego tematu bardzo profesjonalnie i restrykcyjnie. To ile schudniesz, zależy od kaloryczności, którą wybrałeś, indywidualnych uwarunkowań Twojego organizmu, stanu zdrowia i trybu życia, jaki prowadzisz. Średnio na dieta przy nadwadze pozwala schudnąć 1-1,5 kg tygodniowo, natomiast wykluczenie pszenicy z diety podbija ten efekt o dodatkowe kilogramy w szerszej perspektywie. Pamiętaj, że odchudzanie to nie tylko bycie zmotywowanym do przetrwania diety, ale także utrzymania jej efektu! Nawet odpowiednio zbilansowane posiłki nie zagwarantują sukcesu, jeśli wrócisz do dawnych nawyków żywieniowych.

 • Czy dieta bezpszeniczna Juicy Jar to to samo co dieta bezglutenowa?

  Dieta Juicy Jar pozbawiona jest całkowicie potraw zawierających pszenicę. Taka dieta pozwala gubić kilogramy w bezpieczny sposób, pozwala też pozbyć się tzw. „brzucha pszenicznego”, który pojawia się po posiłku zawierającym te zboże. Wykluczenie pszenicy pozwala pozbyć się wzdęć, dodatkowo reguluje metabolizm. Jednocześnie nie jest to dieta całkowicie pozbawiona glutenu, nie jest tak restrykcyjna, co oznacza, że dalej możesz cieszyć się swoimi ulubionymi potrawami. Dieta bezglutenowa jest zalecana wyłącznie osobom chorym na celiakię i uczulonym na gluten. Całkowite wykluczenie glutenu u osoby zdrowej nie jest zalecane, ponieważ idzie w parze ze zbyt małą ilością węglowodanów oraz błonnika potrzebnych organizmowi do prawidłowego funkcjonowania, a przy tym może powodować niedobory żelaza i witaminy B. Juicy Jar jest dla osób zdrowych, dla których wykluczenie pszenicy jest wyłącznie zdrowym wyborem. Nie jest to dieta dla osób chorych na celiakię i uczulonych na gluten.

 • Czy catering dietetyczny Juicy Jar jest zbilansowany według zalecanych norm żywieniowych?

  Oczywiście. Dzięki temu, że nasze posiłki są zbilansowane przez profesjonalnego dietetyka pod kontem wartości odżywczych, nie będziesz odczuwał ataku głodu i trwale zgubisz kilogramy bez efektu jojo. Pamiętaj jednak, że odchudzanie to nie tylko bycie zmotywowanym do przetrwania diety, ale także utrzymania jej efektu! Nawet odpowiednio zbilansowane posiłki nie są gwarantem sukces, jeśli wrócisz do swoich starych nawyków żywieniowych.

 • Jaki wariant kaloryczny mam wybrać, jeśli chcę zamówić catering dietetyczny?

  To zależy od Twoich celów. Jeśli chcesz po prostu jeść zdrowo, ale nie chcesz się odchudzać, wybierz dietę 2500 kcal. Jeśli zależy Ci na racjonalnym odchudzaniu bez efektu jojo, rozpocznij od diety 1500 kcal, aby utrwalić efekty na diecie 2000 kcal w kolejnym etapie, po osiągnięciu wymarzonej wagi. Nie decyduj się nigdy na diety 1000 kcal – dają szybki efekt, ale krótkotrwały, a co więcej, uzyskany dużym wysiłkiem Twojego organizmu ….i psychiki.

 • Chcę się odchudzić. Który program wybrać, jeśli chcę zamówić catering dietetyczny z dowozem?

  Program 1500 kcal zagwarantuje Ci racjonalne odchudzanie – bezpieczne tracenie kalorii i wyeliminowanie ryzyka efektu jojo, o ile nie wrócisz do niezdrowych nawyków żywieniowych. Dla utrwalenia efektu, jeśli stosowałeś dietę 1500 kcal przez długi czas, przejdź na dietę 2000 kcal, która nauczy Twój organizm radzić sobie z większą kalorycznością potraw i wykluczy możliwość szybkiego powrotu kilogramów. Pamiętaj, że odchudzanie to nie tylko bycie zmotywowanym do przetrwania diety, ale także utrzymania jej efektu!

 • Dlaczego Wasza dieta pudełkowa nie ma w ofercie diety 1000 kcal?

  Z prostej przyczyny – nie jest to ani skuteczna, ani zdrowa dieta. Twój organizm narażony na niedożywienie rozpoczyna mobilizację i odkładanie tłuszczu „na czarną godzinę”. Efekt? Dodatkowa tkanka tłuszczowa. Organizm zaczyna spalać mięśnie, bo nie ma skąd czerpać energii, więc wysiłek na siłowni idzie na marne. Dieta ta nie pokrywa również zapotrzebowania energetycznego Twojego organizmu, co znaczy, że dostaje on mniej paliwa na pracę płuc, serca i mózgu. Ty czujesz się wypalony, jest Ci zimno, możesz mieć zawroty głowy, odczuwasz głód, nie możesz spać, choć odczuwasz senność. A efekt jojo tylko czeka, aż wrócisz do starych nawyków. Czy to jest cel, do którego dążysz?

 • Stosuję dietę Juicy Jar już kilka tygodni. Moja waga stanęła w miejscu, dlaczego? Co to oznacza?

  Jeśli Twoja waga po kilku tygodniach stosowania diety stanie w miejscu, nie przejmuj się tym, to tzw. efekt plateau. Jest on zupełnie naturalny – Twój organizm daje znak, że potrzebuje czasu do dostosowania się do zmian. Sztuką jest pozostać zmotywowanym do jego przetrwania. Musisz nadal stosować się do wytycznych, a Twoja waga znów zacznie spadać. Jeśli chcesz jednak przyspieszyć ten proces, zadbaj o aktywność fizyczną, przyspiesz metabolizm ruszając się częściej i więcej niż dotychczas.

 • Nie chcę się odchudzać, chcę jeść zdrowo, regularnie bez konieczności przyrządzania posiłków samodzielnie. Czy dieta bez pszenicy Juicy Jar jest dla mnie?

  Oczywiście! Wybierz plan 2500 kcal, by cieszyć się przyrządzonymi przez nas posiłkami, bez poczucia wyrzeczeń :-)

 • Czy po diecie Juicy Jar® nie będzie efektu jojo?

  To zależy od Ciebie! Jeśli stopniowo wyjdziesz z diety, czyli np. po 4 - tygodnowym odchudzaniu na diecie 1500 kcal, przejdziesz na dietę 2000 kcal przez okres kolejnych dwóch tygodni i utrzymasz prawidłowe nawyki żywieniowe (odpowiednio zbilansowane posiłki, odpowiednia wielkość i ilość oraz czas spożywania) to nie zaznasz efektu jojo.

 • Jak wyjść z diety Juicy Jar, by nie przytyć?

  Jeśli byłeś na diecie 1500 kcal przez X tygodni, to przejdź na dietę 2000 kcal na okres 0,5X tygodni. Dzięki temu Twój organizm powoli przyzwyczai się do większej kaloryczności posiłków i utrwalisz efekt odchudzania.

 • Czy mogę kupić dietę bez pszenicy Juicy Jar w prezencie?

  Oczywiście. Wystarczy, by w adres wysyłki wpisać dane osoby, której chcesz sprezentować dietę. Jeśli zależy Ci na specjalnym voucherze, skontaktuj się z nami.

 • Cierpię na chorobę przewlekłą. Czy mogę stosować dietę Juicy Jar?

  Catering dietetyczny Juicy Jar jest dietą dla osób zdrowych, których zdrowotnym wyborem jest wykluczenie z diety pszenicy. Jeśli cierpisz na chorobę przewlekłą, przechodząc na każdą dietę powinieneś zapytać lekarza, czy nie widzi przeciwwskazań. Dieta bez pszenicy Juicy Jar nie jest dietą przeznaczoną dla osób chorych na celiakię.

 • Kiedy i jak dostanę dietetyczny catering Juicy Jar?

  Catering dietetyczny Juicy Jar dostarczy Ci nasz kierowca, między godziną 5:30-8 lub 8-10:30 w dniach poniedziałek-sobota. Torba, którą przekaże Ci kurier zawiera 5 posiłków przeznaczonych do konsumpcji w dniu dostarczenia. Posiłki na niedzielę dowozimy wraz z posiłkami na sobotę. Jeśli złozysz zamówienie dziś, następnego dnia odbędzie się zatowarowanie i nocna produkcja, a kolejnego dnia rano już otrzymasz pierwszy zestaw diety bez pszenicy Juicy Jar.

 • Czy mogę podgrzać posiłek w mikrofalówce ?

  Tak, całość posiłku w czarnym opakowaniu pokrytym folią jest przeznaczona do podgrzania w mikrofalówce. Przed podgrzaniem należy jedynie usunąć folię z opakowania. Posiłki pakowane bez folii – surówki, musy, jogurty etc nie nadają się do podgrzania w mikrofalówce, ale wątpimy, by ktoś miał taką potrzebę ;-)

 • Czy mogę przerwać dietę np. z powodu wyjazdu i kontynuować ją po powrocie?

  Jeśli chciałbyś przerwać dietę bez pszenicy Juicy Jar, np. z powodu wyjazdu, prosimy o możliwie szybką informację o planowanej przerwie. Możemy wstrzymać Twoją dietę jednak musisz nas o tym poinformować najpóźniej na 48 godzin przed dniem dostawy. Możesz wrócić do diety po powrocie z wyjazdu – prosimy o kontakt w celu ustalenia, kiedy chciałbyś ją wznowić.

 • Jeśli w czasie mojej diety wypadnie święto lub dzień wolny od pracy, to kiedy dostanę Juicy Jar na ten dzień?

  W tym wyjątkowym przypadku kurier dowiezie Ci zapas na dwa dni. Jeśli przerwa świąteczna jest dłuższa niż dwa dni, zawsze kontaktujemy się ze Wszystkimi Klientami odpowiednio wcześniej, by ustlić wspólnie czas działania. Jeśli zdecydujesz się na przerwę, potraktuj to jako czas dyspensy – Twój organizm musi się przygotować na takie nieprzewidziane wydarzenia. Nie kuś losu w tym czasie, staraj się przestrzegać zasad, które wprowadzasz w życie z Juicy Jarem!

 • Czy mogę zamówić dzień próbny?

  Tak, możesz zamówić dzień próbny w dowolnej kaloryczności, zanim zdecydujesz się na tydzień z Juicy Jar. Możesz wybrać catering dietetyczny bez pszenicy w wersji bez laktozy, wegetariańskiej lub klasycznej. Prosimy o kontakt, by ustalić szczegóły realizacji zamówienia!

 • Czy mogę zamienić kolejność przyjmowania posiłków?

  Jeśli z jakiejś przyczyny jest to konieczne (np. nie masz gdzie odgrzać posiłku), lepiej zamienić podwieczorek z drugim śniadaniem, niż np. obiad z podwieczorkiem. Niech to będzie jednak jednorazowy wyjątek! Jeśli zależy Ci na efekcie, nie zmieniaj kolejności przyjmowania posiłków, bo różnią się one kalorycznością i mają odpowiednio do pory dnia zbilansowane składniki odżywcze.

 • Czy mogę zastrzec, żeby w moich posiłkach nie pojawiał się składnik, którego nie lubię?

  Dieta pudełkowa, którą od nas otrzymujesz jest odpowiednio zbilansowana pod kątem kaloryczności i wartości odżywczych, stąd taka modyfikacja nie jest niestety możliwa. Niestety nie jesteśmy w stanie każdemu naszemu klientowi przygotować odrębnego posiłku - prosimy o wyrozumiałość w tym względzie.

 • Czy mogę podczas diety pić alkohol?

  Jeśli wybrałeś dietę 2500 kcal i zależy Ci tylko na regularnym jedzeniu posiłków bez potrzeby schudnięcia, picie alkoholu to Twój wybór. Stanowczo odradzamy go osobom, które chcą się odchudzić. Alkohol spowalnia metabolizm i jest bardzo kaloryczny. Jeśli jednak sytuacja wymaga od Ciebie wzniesienia toastu, to w drodze wyjątku wybierz kieliszek czerwonego wina, który sączy się dłużej niż shot’a i ma stosunkowo mało kalorii w porównaniu ze słodkim drinkiem.

 • Jestem alergikiem. Czy możecie wykluczyć z diety rzeczy, na które mam uczulenie?

  Niestety, jeśli jesteś alergikiem, Twój posiłek powinien być przygotowany na osobnej linii produkcyjnej, z użyciem osobnych narzędzi, maszyn etc. Przy żywieniu na skalę masową jest to niezwykle trudne do zorganizowania. Niestety nie możemy zapewnić Cię, że w Twojej diecie nie znajdą się np. śladowe ilości papryki etc.

05

Dostawa diet, detoksów i innych produktów

 • Kiedy dostanę zamówiony przeze mnie sok/ detoks sokowy /dietę bez pszenicy?

  Twoje zamówienie zostanie zrealizowane drugiego dnia roboczego od wpłynięcia zapłaty za catering dietetyczny, soki cold-pressed lub inny produkt, chyba, że w kalendarzu dostaw zaznaczysz inny termin dostawy.

 • W jakich godzinach mogę spodziewać się kuriera?

  Kierowca dostarczający soki cold-pressed i catering pudełkowy Juicy Jar będzie u Ciebie do godziny 6, 7 lub 8, w zależności jak wybierzesz. Oczywiście prosimy o wyrozumiałość, jeśli trudne warunki pogodowe lub korki uniemożliwią nam zmieszczenie się w tym przedziale. Kurier ma Twój telefon i zadzwoni, jeśli taka sytuacja miałaby się zdarzyć.

 • Czy mogę odebrać sok osobiście?

  Nasze soki przewożone są w specjalnych, zabezpieczających ich jakość termosach. Jeśli odbierzesz je osobiście i będziesz wiózł bez specjalnego zabezpieczenia, mogą stracić na jakości. Nie przewidujemy więc odbioru osobistego, o ile nie jest to wyjątkowy przypadek i tak się umówimy.

 • Co jeśli nie ma mnie w domu, gdy kurier przyjedzie?

  Jeśli wiesz,że w danym terminie nie będzie Cię pod adresem dostawy, skontaktuj się z nami, by poinformowac, gdzie możemy zostawić Twoje zamówienie. Jeśli nie będzie Cię w domu, nasz kurier do Ciebie zadzwoni z pytaniem, gdzie zostawić dietę. Kurier wyśle też SMS z informacją o próbie dostarczenia paczki. Jeśli nie uda mu się z Toba skontaktować, najprawdopodobniej zostawi ją u sąsiada lub na ochronie, w ostateczności pod drzwiami, a zamówienie zostanie uznane za zrealizowane. Pamiętaj, że gdy kurier zadzwoni spod drzwi, a Ty poprosisz o przywiezienie diety pod inny adres, w innej strefie, może to już nie być możliwe lub będzie wymagało dodatkowej opłaty. Dlatego prosimy raz jeszcze - jeśli wiesz, że możesz być niedostępny danego dnia, zostaw wiadomość podczas realizacji zamówienia o preferowanym miejscu pozostawienia diety. Miej na uwadze to, że nie gwarantujemy, że osoba, której zostawimy dietę przechowa ją jak należy. Poinstruujemy ją co do tego, ale dostosowanie się do tej prośby zależy od jej dobrej woli. W związku z tym, w sytuacji gdy nie ma Ciebie w domu, nie możemy zagwarantować utrzymania świeżości produktu. Zostawiamy dietę na Twoją odpowiedzialność.

 • Czy mogę zmienić adres dostawy?

  Jeśli z jakichś względów zdecydujesz, że danego dnia inny adres dostawy jest dla Ciebie bardziej wygodny, prosimy o kontakt co najmniej na dzień przed tym terminem.

 • Czy mogę zamówić soki lub jedzenie w/na święta lub w/ na okres dni wolnych od pracy?

  W zależności od kalendarza świątecznego, zawsze kontaktujemy się z klientami odpowiednio wcześniej, by ustalić, czy klient sobie życzy realizację zamówienia. Zwykle w święta także udaje nam się zorganizować produkcję, jeśli jednak okaże się, że jesteś jedyną osobą, która ma ochotę na pudełka w Święta Bożego Narodzenia, to nie gwarantujemy, że to się uda ;)

 • Czy wysyłacie dietę i soki w dowolne miejsce w Polsce?

  Póki co, ze względu na konieczność przewiezienia naszych soków i diet w sprzyjających warunkach i krótki termin przydatności, nie mamy możliwości dostarczenia soków w każdy zakątek Polski. Chcemy, by produkt za który płacisz zachował wszystkie wartości i był najwyższej jakości, więc na dzień dzisiejszy możemy go dowieźć bezpiecznie m.in. do: Bielsko-Biała, Białystok, Bydgoszcz, Częstochowa, Gorzów Wlkp., Jelenia Góra, Kraków, Katowice, Kielce, Kutno, Legnica, Łódź, Lublin, Łowicz, Olsztyn, Opole, Piotrków Trybunalski, Poznań, Płock, Radom, Rzeszów, Skierniewice, Słupsk, Szczecin, Świdnica, Tomaszów Mazowiecki, Toruń, Trójmiasto, Warszawa, Wałbrzych, Wrocław, Włocławek i okolice. Ciągle pracujemy nad tym, by znaleźć rozwiązanie, które pozwoli nam na dowożenie soków i diet w każdy zakątek kraju bez uszczerbku na jakości naszych produktów.

 • Ile kosztuje dostawa?

  Dietetyczny Catering Juicy Jar i detoks sokami Juicy Jar dostarczany jest na terenie Warszawy, Krakowa, Wrocławia, Trójmiasta, Poznania i Katowic z wyłączeniem dalekich stref w cenie diety. Zadzwoń by upewnić się, że pod Twój adres możemy zawieźć produkty za darmo. Dalekie strefy mają dopłatę 5 zł lub 7 zł do dostawy. Płatna dostawa obowiązuje też przy dostawie pojedynczych soków, eliksirów i produktów z linii Juicy Joy. Cena dostawy zależy od zamówienia i podana jest zawsze w potwierdzeniu, które przychodzi po złożeniu zamówienia.

 • Czy macie jakieś certyfikaty, które zagwarantują mi jakość żywności?

  Zarówno soki jak i dieta produkowane są na zapleczu, który ma wdrożony system HACCP. Decydując się na zakup u nas masz pewność, że zakład wykonał wszystko dla bezpieczeństwa wyrobu i konsumenta, w odniesieniu do przepisów, zasad dobrej praktyki produkcyjnej i potrzeb klientów.

 • Co to jest HACCP, który macie wdrożony na zapleczu?

  Za wikipedią: HACCP - (ang. Hazard Analysis and Critical Control Points) jest systemowym postępowaniem mającym na celu identyfikację i oszacowanie skali zagrożeń bezpieczeństwa żywności, z punktu widzenia jej jakości zdrowotnej oraz ryzyka wystąpienia tych zagrożeń podczas przebiegu wszystkich etapów produkcji i dystrybucji. Jest to również system mający na celu określenie metod ograniczania tych zagrożeń. System HACCP pozwala na uzyskanie pewności, że zakład wykonał wszystko dla bezpieczeństwa wyrobu i konsumenta, w odniesieniu do przepisów, zasad dobrej praktyki produkcyjnej i potrzeb klientów.

06

Post leczniczy warzywno-owocowy

 • Czym jest post leczniczy warzywno-owocowy?

  Post leczniczy to dieta o charakterze głodówki leczniczej. Dieta warzywno-owocowa jest stosowana w celu detoksykacji organizmu. Dzięki niej możemy wzmocnić nasze zdrowie, poprawić sen, pamięć, kondycję skóry i zwiększyć wydolność psychofizyczną organizmu. Jest wskazana również w przypadku wystąpienia chorób cywilizacyjnych. Dieta warzywno-owocowa jest dietą o niskiej kaloryczności. Aktywizuje endogenne (wewnętrzne) żywienie organizmu i pobudza procesy samoleczenia. Dzięki temu organizm pozbywa się nadmiaru wody oraz tkanki tłuszczowej, zdegenerowanych tkanek, złogów oraz chorych komórek, w których zmagazynowane są toksyny i metale ciężkie. Ubytek masy ciała podczas postu jest efektem ubocznym i nie powinien stanowić jego głównego celu. Cały proces leczniczy diety składa się z dwóch etapów. Pierwszym z nich jest post o charakterze oczyszczającym, podczas którego spożywamy wyłącznie wybrane warzywa i owoce. Czas jego trwania jest zależny od potrzeb, jednak nie powinien przekraczać 6 tygodni. Drugi etap to stopniowe wprowadzanie wykluczonych podczas postu produktów, a następnie wdrożenie na stałe zasad zdrowego żywienia, które gwarantuje dobrą kondycję organizmu.

 • Jak długo powinien trwać post warzywno-owocowy?

  Długość Twojego postu zależy od Twoich potrzeb. Jeśli chcesz zrobić pełen post, to powinien on trwać 42 dni, jednak już po dwóch tygodniach odczujesz pierwsze efekty. Post to jednak nie koniec. Drugi etap to stopniowe wprowadzanie wykluczonych podczas postu produktów, a następnie wdrożenie na stałe zasad zdrowego żywienia, które gwarantuje dobrą kondycję organizmu. Możesz to zrobić samodzielnie lub z naszą pomocą wybierając pakiet wyjścia mini lub maksi.

 • Jak długo powinno trwać wyjście z postu leczniczego?

  To zależy od długości Twojego postu. Wprowadzanie wykluczonych podczas diety warzywno-owocowej produktów, a następnie wdrożenie na stałe zasad zdrowego żywienia, powinno przebiegać stopniowo. Możesz to zrobić samodzielnie (nie pozostawimy Cię bez wsparcia!) lub z naszą pomocą wybierając pakiet wyjścia mini lub maksi.

 • Co będę jadł na diecie warzywno-owocowej?

  Będziesz jadł 5 posiłków dziennie, skomponowanych wyłącznie z warzyw i owoców. Wiele z tych porcji składa się z kilku dań. Łącznie w ciągu dnia zjesz aż ...6 kg warzyw i owoców. Oczywiście zdecydowana większość jest w formie przetworzonej na sok lub zupę, tak, żeby konsumpcja posiłku zajęła Ci tyle, co zwykle. Kalorycznie dostarczysz organizmowi 600-800 kcal. Wbrew pozorom nie będziesz się czuł głodny! Posiłki są naprawdę duże - możesz mieć wrażenie, że ciągle coś chrupiesz! Nie spodziewaj się jednak potraw takich, jakie serwujemy w klasycznym Juicy Jar. Pamiętaj, że pozbawiamy potraw tłuszczu, który jest nośnikiem smaku. Do dyspozycji mamy jedynie zioła i przyprawy. Posiłki są zróżnicowane - znajdziesz ciepłe leczo, soki, surowe chrupaki i zupy kremy. Może zaskoczyć Cię monotonność w owocach - serwujemy tylko te dozwolone. Mimo wszystko uważamy, że udało się nam przygotować doskonały post! :)

 • Jakie efekty daje post warzywno-owocowy?

  Dzięki diecie warzywno-owocowej możemy wzmocnić nasze zdrowie, poprawić sen, pamięć oraz kondycję skóry, włosów i paznokci oraz zwiększyć wydolność psychofizyczną organizmu. Post warzywno-owocowy może leczyć nietolerancje pokarmowe i alergie, wzmacnia odporność organizmu i pomaga zwalczyć infekcje. Ma doskonały wpływ na osoby z problemami tarczycy (Hashimoto, niedoczynność i guzki tarczycy), z uporczywymi migrenami, zaćmą, nerwicą, reumatoidalnym zapaleniem stawów i chorobami skóry (cellulit, egzemy, łuszczyce, porfiria skórna, trądzik). Post reguluje zaparcia, zaburzenia miesiączkowania, pomaga w leczeniu torbieli jajników i niepłodności. Obok detoksu sokowego jest tak samo skutecznym sposobem na oczyszczenie organizmu z toksyn i przywrócenie homeostazy. W internecie znajdziesz setki historii ludzi, którzy dzięki tej diecie pozbyli się schorzeń, z którymi walczyli latami i mieli poważne problemy zdrowotne.

 • Jak mogę się czuć na poście warzywno-owocowym?

  To jak będziesz się czuł jest kwestią indywidualną. Większość ludzi nie odczuwa dużego dyskomfortu i głodu, jednak możesz być w grupie osób, dla których pierwsze dni mogą być wymagające. Wynika to nie tylko ze zmiany diety i dostarczenia mniejszej ilości kalorii, ale przede wszystkim z uwolnienia toksyn i przeniknięcia ich do krwiobiegu. Podczas postu pojawiają się tzw. kryzysy ozdrowieńcze. Zwykle występują na początku diety, ale mogą pojawić się także w trakcie. W miarę odtruwania organizmu mogą pojawić się u Ciebie bóle i zawroty głowy, apatia, zmęczenie, problemy z koncentracją, problemy żołądkowe: nudności, wymioty, biegunka. Pojawiający się stan podgorączkowy lub bóle kostno-stawowe itp. są objawem krótkotrwałym i zupełnie normalnym. To znak, że uruchamiają się własne samoleczące mechanizmy, a o to w tym chodzi! Jeśli przechodziłeś już kryzys na detoksie sokowym lub prowadzisz zdrowy tryb życia, jest duża szansa, że nie odczujesz tych przykrych dolegliwości. Nie zaleca się przyjmowania leków podczas postu. Jeśli doskwierają Ci powyższe problemy zadbaj o relaks, spacer, wykąp się z naszą Wanną Wintur, zdecyduj się na umiarkowaną aktywność fizyczną i przyjmuj dużo płynów, w tym naszą Zdrowaśkę.

 • Czy mogę mieć zaparcia na poście leczniczym?

  Tak, niestety może się to zdarzyć i jest to jedna z normalnych reakcji. Zwiększ ilość przyjmowanej wody, pij Zdrowaśkę i wspomóż się naszym eliksirem Miley Cytrus.

 • Czy mogę przyjmować leki podczas postu leczniczego?

  Jeżeli przyjmujesz leki, chorujesz na jakąkolwiek chorobę lub masz wątpliwości, czy dieta warzywno-owocowa jest dla Ciebie, koniecznie skonsultuj się z lekarzem prowadzącym, czy nie widzi przeciwwskazań. Tylko Twój lekarz może zdecydować, czy możesz przerwać leczenie.

 • Jakie są przeciwwskazania do przeprowadzenia postu warzywno-owocowego?

  Przeciwwskazaniem do diety jest stosowanie leków hamujących układ immunologiczny, cytostatyków, hormonów sterydowych, posterydowa lub autoagresyjna niedoczynność nadnerczy, choroba nowotworowa, choroby nerek, depresja, nadczynność tarczycy, ciąża, karmienie piersią. Postu nie powinny również przeprowadzać dzieci, dziewczynki w okresie dojrzewania, jak i osoby po transplantacji. Jeśli chorujesz na jakąkolwiek chorobę, przyjmujesz leki lub masz jakiekolwiek wątpliwości, czy możesz przeprowadzić post, skonsultuj się z lekarzem prowadzącym zanim złożysz zamówienie.

 • Post już za mną, co teraz?

  Najpierw wyjdź stopniowo z postu do momentu osiągnięcia pożądanej kaloryczności. A później? Jedz zdrowo i regularnie! Nie zaprzepaść tego, co osiągnąłeś. Przeprowadzaj regularne detoksy sokowe i przejdź na dietę bez pszenicy, by podtrzymać efekty oczyszczania. Post możesz powtórzyć po minimum pół roku.

 • Jaka jest utrata wagi na poście warzywno-owocowym?

  Liczba kilogramów, którą zrzucisz zależy od Twojej wagi wyjściowej. Osoby o szczupłej sylwetce w ciągu dwóch tygodni zrzucają średnio 3-4 kg, a osoby z nadwagą 4-6 kg. Podczas pełnego postu można zgubić 12 kg, jednak są to jedynie orientacyjne wielkości. Najszybciej chudnie się na początku postu.

 • Czy będę odczuwać głód na poście warzywno-owocowym?

  Tak, ale... tylko przez pierwsze 2-3 dni. Jak tylko organizm zorientuje się, że nie dostarczasz mu wysokoodżywczych pokarmów, przestawi się na odżywianie endogenne, będzie odżywiał się tkanką tłuszczową, złogami, polipami i innymi śmieciami, które zalegają od lat w Twoim organizmie. Natura zaprogramowała nas tak zmyślnie, że po 2 dniach wyłączy się ośrodek głodu i nie będziesz go w ogóle odczuwać. Warunkiem jest przyjmowanie ok. 600-800 kcal dziennie. Jeśli pozwolisz sobie na jedno małe odstępstwo od postu, to zniweczysz wszystko. Mózg znów włączy ośrodek głodu i poczujesz ssanie. Dlatego konsekwencja to Twoja najlepsza przyjaciółka, która powinna Ci towarzyszyć w robieniu postu.

07

JESZ JAK CHCESZ! - dieta na Twoich zasadach

 • JESZ JAK CHCESZ! – dieta na Twoich zasadach

  Biorąc pod uwagę pęd życia w jakim przyszło nam egzystować, diety pudełkowe stają się w ostatnich latach powszechną formą dbania o swoje ciało i zdrowie. I trudno się dziwić – korzystając z cateringu z dowozem, możesz zaoszczędzić czas, całkowicie zrezygnować z samodzielnego przygotowywania posiłków, ograniczyć wizyty w marketach oraz w przyjemny sposób wypracować cel, jakim jest redukcja wagi czy polepszenie swojego samopoczucia. Obawiasz się, że zawartość pudełek trafiających codziennie pod Twoje drzwi może nie sprostać Twoim oczekiwaniom? Że jakość serwowanych dań oraz ich smak może nie trafić w Twój gust? No to koniec z tym! Od dzisiaj nie musisz martwić się, że Twoja dieta będzie zawierać nielubiane składniki lub będzie smakować jak gotowiec z marketu. Z nami JESZ, JAK CHCESZ! i to naprawdę smacznie!

 • Dla tych, dla których liczy się wygoda!

  Oferta Juicy Jar® jest niezwykle bogata. Wśród ogromu programów żywieniowych znajdują się diety dedykowane osobom o zróżnicowanych preferencjach, diety lecznicze, posty i detoksy oczyszczające. Obok diet i postów leczniczych wspomagających walkę z chorobami cywilizacyjnymi (na przykład Hashimoto), bezpszenicznych diet w wielu wariantach (np. fleksitariańskiej, wegańskiej), znajdziesz program JESZ, JAK CHCESZ! w którym posiłki możesz skomponować sam! Program trafi w gusta nawet najbardziej wytrawnych smakoszy. Wybierając dietę JESZ, JAK CHCESZ!, sam układasz swoje menu na konkretne dni, wybierając codziennie spośród wielu dań, soków i zup. Standardowy posiłek możesz zamienić na zupę-krem albo bombę witaminową, czyli sok tłoczony metodą cold-press. Jesz śniadanie i kolację w domu i wystarczą Ci jedynie 3 posiłki? Tutaj również masz pełną dowolność! Każdy klient indywidualnie wybiera liczbę posiłków oraz kaloryczność zestawu. Elastyczne podejście do diety pozwala na dopasowanie programu do Twoich potrzeb i trybu życia.

 • Jak zamówić dietę?

  Ideą cateringu pudełkowego jest dostarczanie codziennie świeżych posiłków na cały dzień. Pierwszym krokiem na drodze do zmiany nawyków żywieniowych jest zapoznanie się z ofertą prezentowaną na stronie i wybranie kaloryczności oraz dni, w których chcesz otrzymywać paczki (weekendowe posiłki dostarczane są w sobotę rano). Kolejnym etapem jest wybór liczby posiłków (maksymalnie pięć, a minimalnie jeden). Następnie możesz przejść do najprzyjemniejszej części – wyboru menu. Przed zamówieniem danej potrawy warto sprawdzić jej skład, gdzie będą wyszczególnione m.in. alergeny. Propozycje dobierane są w taki sposób, aby każdy, niezależnie od preferencji, znalazł wariant spełniający jego oczekiwania. Wśród dań serwowanych na śniadanie, drugie śniadanie, obiad, podwieczorek i kolację znajdują się potrawy z mięsem, wegetariańskie, wegańskie, pozbawione laktozy i glutenu. Od odebrania paczki spod drzwi dzieli Cię już jedynie finalizacja zamówienia! Każda potrawa jest zapakowana w ekologiczne, biodegradowalne pojemniki, w taki sposób, abyś mógł zabrać ze sobą posiłek do pracy, na uczelnię czy wycieczkę za miasto.

 • Smak jest dla nas priorytetem

  Dieta pudełkowa stworzona przez Juicy Jar® znacząco różni się od standardowych ofert. Receptury opracowywane są przez doświadczonych dietetyków i kucharzy, dla których kuchnia jest polem do kreatywnych popisów. Na nowo definiujemy pojęcie diety. Walka o szczupłą linię albo dobre samopoczucie nie wiąże się już z wyrzeczeniami, uczuciem głodu i restrykcjami. Niskokaloryczne posiłki albo oczyszczające dania spożywane na diecie detoksykującej cieszą oczy i rozpieszczają podniebienie. Różnorodne, smaczne potrawy przypadną do gustu osobom pragnącym bezboleśnie zrzucić zbędne kilogramy. Fit desery albo zdrowe, niskokaloryczne makarony? Dla naszych kucharzy to nie problem! W swojej codziennej pracy udowadniamy, że „lekko” idzie w parze ze „smacznie”. Składniki i gramatura potraw są dobrane w taki sposób, aby zapewnić energię, zapobiec uczuciu głodu i dostarczyć cennych składników odżywczych niezbędnych do funkcjonowania organizmu.

 • Juicy Jar® – najwyższe standardy

  Wiesz już, że dieta JESZ, JAK CHCESZ! to wygoda, gwarancja smaku oraz multum witamin i cennych składników. Teraz chcemy Cię zapewnić, że to również najwyższa jakość i bezpieczeństwo. Serwowane prosto do Twojego domu posiłki i soki przygotowywane są na zapleczu działającym zgodnie ze standardami HACCP (Hazard Analysis and Critical Control Points System). Na polskim rynku wdrożeniem rygorystycznego systemu mogą pochwalić się nieliczne firmy cateringowe. Wybierając Juicy Jar®, masz pewność, że Twoje posiłki przyrządzane są w oparciu o najwyższe standardy.