fbpx

JAK BYĆ ZDROWYM

Detoks sokowy, jak się do niego przygotować?

Juicy Jar

Detoks pomaga w uwolnieniu naturalnej mocy uzdrawiania ciała przez pozbawienie go nagromadzonych toksyn. Program oczyszczający może być Twoim pierwszym krokiem do zmiany stylu życia na zdrowy lub świetnym startem do zrzucenia kilku kilogramów i przewartościowania ulubionych smaków. Prasowane żywe soki Juicy Jar natychmiast po wypiciu zaleją Twój organizm potężną ilością składników odżywczych i przeciwutleniaczy.
Detoks sokowy to czas, w którym zastąpisz posiłki stałe sokami z warzyw i owoców. Ten okres może być dla Ciebie wymagający o tyle, że chwilowo…; znienawidzisz swoich najbliższych przyjaciół (za to, że jedzą w Twojej obecności), polubisz się z największymi jedzeniowymi wrogami (przez pierwsze dwa dni głodówki mógłbyś jeść samą cebulę od rana do nocy), zapewne zaliczysz domową awanturę (poziom frustracji może wzrosnąć, szczególnie gdy otwierasz zatowarowaną przez partnera lodówkę) ;-). O wiele łatwiej będzie Ci przebrnąć przez te niedogodności, jeśli zdecydujesz się na detoks sokowy z kimś bliskim.

Poza tym, czekają Cię same mile niespodzianki! Programy Juicy Jar są bogate w taką ilość pysznego dobra, że nie przyszłoby ci przez myśl, że coś tak zdrowego może przynieść tyle satysfakcji! Jeśli chcesz przygotować się do oczyszczania, po to by kuracja sokowa przebiegla łagodnie i by zminimalizować ewentualne napady głodu, zapoznaj się z poniższymi wskazówkami i zastosuj je przed zakupieniem programu oczyszczającego. Oczywiście, kuracja sokowa może być rozpoczęta z dnia na dzień, jednak może być to większy szok dla Twojego organizmu. Jeśli zdecydowałeś się na program jednodniowy, wystarczy, że zastosujesz poniższe wskazówki przez okres 1 dnia.

1. Na dwa, trzy dni przed oczyszczaniem – wejście do kuracji

Każdy dzień rozpocznij od szklanki bardzo ciepłej wody z sokiem z cytryny, cynamonem i cayenne lub imbirem. Jeśli nie lubisz ostrego smaku, nie sil się na picie z przymusu. Warto jednak, byś spróbował 😉 Pieprz cayenne w towarzystwie słodkawego cynamonu traci na ostrości. Takie pobudzenie da solidnego kopniaka Twojemu organizmowi, pobudzi metabolizm i rozgrzeje całe ciało.
Odstaw alkohol, cukier, mięso, nabiał, fast-foody, słodkie napoje i gluten. Zrezygnuj z kawy i ciemnej herbaty. Jeśli nie możesz żyć bez pobudzenia w ciągu dnia, możesz zawsze wypić yerba matę lub herbatę ziołową. Przez trzy dni przed oczyszczaniem warto by było, byś oprócz jedzenia pił wyłącznie ziołowe herbaty oraz minimum 2,5 litra wody.
Jedz warzywa i owoce: w każdej postaci. Gotowane, surowe, marynowane, w całości, w sałatkach, jak lubisz. Im więcej zawrzesz w diecie warzyw i owoców w surowej postaci, tym lepiej przyzwyczaisz organzim do kuracji sokami. Możesz zjeść na śniadanie ulubione owoce, na obiad pieczone warzywa z ziołami, na kolację sałatkę z ziołowym dressingiem.

2. Okres oczyszczania

Jeśli jest Ci zimno z rana, możesz nadal rozpoczynać dzień od gorącej lemoniady. Następnie pij żywe soki, w kolejności jaką sugerują numerki na etykiecie. Pij je w porach stałych posiłków: śniadania, drugiego śniadania, obiadu, podwieczorku, kolacji (min. 2 h przed snem!). Jeśli odczuwasz jakieś niedogodności, nie przejmuj się, zwykle ustają one po 2 dniach picia soków. Twój organizm pozbywa się toksyn, więc możesz odczuwać lekkie bóle głowy, osłabienie i zmęczenie. Możesz zapoznać się z Bazą Wiedzy, w której znajdziesz wiele cennych informacji o Twoim samopoczuciu w trakcie i po kuracji, mamy nadzieję, że będą dużą motywacją!
Między sokami popijaj wodę lub ziołowe herbaty, które rozgrzeją organizm i pomogą w eliminacji ewentualnych zaparć. Jeśli czujesz się osłabiony podczas kuracji, daj sobie czas na odpoczynek i zrezygnuj z wymagających aktywności fizycznych. Relaksuj się w ciepłej wannie z ulubioną książką, ćwicz jogę lub streching, nie myśl o tym, że jesteś „na diecie”! Z takim nastawieniem 3-5-7 dni minie bardzo szybko :)Jeśli możesz zapewnij sobie serię masaży, usprawnią one proces detoksykacyjny, pomogą pozbyć się z ciała toksyn.

3. Okres wyjścia z oczyszczania

Po okresie przeznaczonym na picie soków, podobnie jak przed kuracją, musisz zadbać o to, by Twój organizm na nowo przyzwyczaić do stałych pokarmów. Przez kolejne dwa, trzydni jedz znowu owoce i warzywa, ale z dnia na dzień dodawaj do nich nowe składniki.

Pierwszego dnia jedz wyłącznie surowe i gotowane na parze lub pieczone owoce i warzywa. Drugiego dnia dodaj do nich bezglutenowe ziarna i orzechy, a także jajka i jogurt. Trzeciego dnia możesz dodać rybę, lekkostrawne mięso, ziarna glutenowe. Teraz jest czas na to, byś przeszedł na juicing! Kontynuuj picie choć jednego warzywno-owocowego soku dziennie, np. w porze przegryzki. Jeśli chcesz się odżywiać zdrowo, polecamy naszą bezpszeniczną dietę Juicy Jar – to najlepszy sposób na wyrobienie sobie długotrwałych właściwych nawyków żywieniowych i zgubienie wagi!