fbpx

JAK BYĆ ZDROWYM

Post leczniczy warzywno-owocowy

Juicy Jar

Post leczniczy warzywno-owocowy

Post lecznicy warzywno-owocowy to dieta o charakterze głodówki leczniczej. Jest stosowana w celu m.in. detoksykacji organizmu. Dzięki niej możemy wzmocnić nasze zdrowie, poprawić sen, pamięć, kondycję skóry i zwiększyć wydolność psychofizyczną organizmu. Jest wskazana również w przypadku wystąpienia chorób cywilizacyjnych.

Dieta warzywno-owocowa jest dietą o niskiej kaloryczności (do 800 kcal). Aktywizuje endogenne odżywianie organizmu i pobudza procesy samoleczenia. Dzięki temu organizm pozbywa się nadmiaru wody oraz tkanki tłuszczowej, zdegenerowanych tkanek, złogów oraz chorych komórek, w których zmagazynowane są toksyny i metale ciężkie. Ubytek masy ciała podczas postu jest efektem ubocznym i nie powinien stanowić jego głównego celu.

Cały proces leczniczy diety składa się z dwóch etapów. Pierwszym z nich jest post o charakterze oczyszczającym, podczas którego spożywamy wyłącznie wybrane warzywa i owoce. Czas jego trwania jest zależny od potrzeb, jednak nie powinien przekraczać 6 tyg. Drugi etap to stopniowe wprowadzanie wykluczonych podczas postu produktów, a następnie wdrożenie na stałe zasad zdrowego żywienia, które gwarantują dobrą kondycję organizmu.

Samopoczucie na poście warzywno-owocowym

Jeśli chodzi o samopoczucie podczas postu warzywno-owocowego, większość ludzi nie odczuwa dużego dyskomfortu i głodu, jednak dla niektórych pierwsze dni mogą być wymagające. Wynika to nie tylko ze zmiany diety i dostarczenia mniejszej ilości kalorii, ale przede wszystkim z uwolnienia toksyn i przeniknięcia ich do krwiobiegu. Przy tej kaloryczności, ośrodek głodu, który zlokalizowany jest w podwzgórzu „wyłącza się” w reakcji obronnej. Przestawienie organizmu na nowe odżywianie zajmuje zwykle ok. 3 dni, ale jak tylko zorientuje się on, że nie dostaje pokarmów wysokoodżywczych, to przestawia się na odżywianie endogenne. W tym czasie organizm odżywia się tkanką tłuszczową, złogami, polipami i innymi śmieciami, które zalegają od lat w organizmie. Kolejną dobrą wiadomością dla wszystkich osób, które zastanawiają się „czy wytrzymam na poście warzywno-owocowym?” jest to, że podobnie jak na detoksie sokowym, sprawdza się tu zasada „im dalej w las, tym łatwiej”. Każdy kolejny dzień jest łatwiejszy i stanowi mniejsze wyzwanie. Mimo wszystko są osoby, które podczas postu silniej odczuwają skutki uboczne odtruwania. Nazywa się je „kryzysami ozdrowieńczymi”. Każdy odczuje je indywidualnie. W miarę odtruwania organizmu mogą pojawić się bóle i zawroty głowy, apatia, zmęczenie, problemy z koncentracją, problemy żołądkowe: nudności, wymioty, biegunka. Pojawiający się stan podgorączkowy lub bóle kostno-stawowe itp. są objawem krótkotrwałym i zupełnie normalnym. To znak, że uruchamiają się własne samoleczące mechanizmy. Kryzysy ozdrowieńcze występują zwykle na początku diety, ale mogą pojawić się także w trakcie. Co ciekawe, większość osób, które przechodziły w przeszłości detoksy sokowe albo prowadzą zdrowy tryb życia, nie odczuwa kryzysów. Jeśli jednak wymienione problemy doskwierają, zalecane jest zwiększenie ilości płynów oraz umiarkowana aktywność fizyczna i relaks.

Większość osób, które przerywa post robi to jednak ze względu na psychikę – jedzenie wyłącznie pewnej grupy warzyw i bardzo wyselekcjonowanej grupy owoców staje się dla nich zbyt wymagające na dłuższą metę.

Efekty postu leczniczego

Dzięki diecie oczyszczającej organizm możemy wzmocnić nasze zdrowie, poprawić sen, pamięć oraz kondycję skóry, włosów i paznokci, a także zwiększyć wydolność psychofizyczną organizmu. Post warzywno-owocowy może leczyć nietolerancje pokarmowe i alergie, wzmacnia odporność organizmu i pomaga zwalczyć infekcje. Ma doskonały wpływ na osoby z problemami tarczycy (Hashimoto, niedoczynność i guzki tarczycy), z uporczywymi migrenami, zaćmą, nerwicą, reumatoidalnym zapaleniem stawów i chorobami skóry (cellulit, egzemy, łuszczyce, porfiria skórna, trądzik). Post reguluje zaparcia, zaburzenia miesiączkowania, pomaga w leczeniu torbieli jajników i niepłodności. Obok detoksu sokowego jest tak samo skutecznym sposobem na oczyszczenie organizmu z toksyn i przywrócenie homeostazy. W Internecie znaleźć można historie setek ludzi, którzy dzięki diecie warzywno-owocowej pozbyli się schorzeń, z którymi walczyli latami i mieli poważne problemy zdrowotne. Ubocznym efektem postu jest oczywisty spadek wagi, jednak nie powinien on stanowić celu diety. W ciągu tygodnia, zależnie od zapasów tkanki tłuszczowej i indywidualnych uwarunkowań spadek wagi oscyluje na poziomie ok. 3 kg tygodniowo. Diety warzywno-owocowej nie należy stosować jako sposobu na szybkie odchudzanie. Jedynie długotrwała zmiana nawyków żywieniowych i powolne zrzucanie kilogramów da długofalowy efekt.

Post leczniczy warzywno-owocowy Juicy Jar®

Juicy Jar® przygotował dla swoich klientów post warzywno-owocowy uwzględniający powyższe zasady. W jednodniowej diecie postnej Juicy Box znajduje się 5 posiłków dziennie skomponowanych wyłącznie z warzyw i owoców. Wiele z tych dań składa się z kilku części. Łącznie w ciągu dnia przetwarzamy nawet 6 kg warzyw i owoców, w bardzo różnej postaci – od zup, po sałatki. Kalorycznie dostarczamy organizmowi ok. 650 kcal. Post leczniczy nie jest dietą długotrwałą i jak sama nazwa wskazuje jest dietą o charakterze leczniczym. Rządzi się ona swoimi prawami, których należy bardzo surowo przestrzegać. Nie należy spodziewać się potraw takich, jakie serwujemy w klasycznym Juicy Box. Pozbawiamy potraw tłuszczu, który jest nośnikiem smaku. Do dyspozycji mamy jedynie zioła i przyprawy. Dla porównania, wyobraź sobie cebulkę duszoną na tłuszczu i tą duszoną na wodzie. Mniej więcej taka różnicę odczujesz w smaku potraw. Posiłki są zróżnicowane – znajdziesz w śród nich ciepłe lecza, soki cold-pressed, surowe chrupaki i zupy kremy. Może zaskoczyć Cię monotonność w owocach – serwujemy tylko te dozwolone. Mimo wszystko uważamy, że udało się nam przygotować bardzo smaczny post! Jeśli chcesz rozpocząć dietę warzywno-owocową kliknij tu: https://juicyjar.pl/produkty/posty-lecznicze/post-leczniczy-warzywno-owocowy