JAK BYĆ ZDROWYM
Catering bez laktozy – kiedy warto sięgnąć po dietę bez laktozy?
Opracowanie norm żywieniowych pokazuje, jaka ilość energii oraz składników odżywczych jest niezbędna do zaspokojenia potrzeb. Normy wyraża się w zależności od stanu zdrowia, wieku, płci, aktywności fizycznej, a także wagi ciała. Spożycie posiłków zgodnie z wartościami odżywczymi zapobiega powstawaniu niedoborów. Warto skorzystać z pomocy specjalistów, którzy układają zbilansowane menu. Gotowe diety dostępne w kilku wariantach kaloryczności są doskonałym sposobem na zapobieganie problemom zdrowotnym, wynikającym z niedoboru energii i składników odżywczych. Pamiętajmy jednak, że dostarczanie ich w nadmiarze bywa również szkodliwe. Alergie pokarmowe, nietolerancje, chęć zwiększeniu lub zmniejszeniu masy ciała mogą być wskazaniem do zastosowania specyficznej diety, a przede wszystkim trwałej zmiany nawyków żywieniowych. Catering dietetyczny bez laktozy daje możliwość poradzenia sobie z problemami trawiennymi przy nietolerancji laktozy. To także przyjemny sposób, który prowadzi do zmniejszenia masy ciała i pozbycia się nadmiernych kilogramów.
Dieta bezlaktozowa, posiłki bez laktozy na nietolerancje pokarmowe
Posiłki pod względem ilości i jakości powinny być dostosowane do stanu fizjologicznego organizmu. Co to dokładnie oznacza? Dla przykładu brak enzymu laktazy, koniecznego do rozkładu laktozy po spożyciu produktów mlecznych, powoduje dolegliwości trawienne. Laktoza a dieta – czy ma znaczenie dla trawienia? Nierozłożona laktaza gromadzi się w jelicie grubym i ulega fermentacji. Powstają kwasy i gazy, które drażnią śluzówkę. Przykre konsekwencje na początku powodują dyskomfort, który z czasem może narastać i przybierać formy patologiczne. Niektóre problemy zdrowotne powstające przez posiłki niedostosowane do nietolerancji laktozy to:
pasożytnicze zapalenie przewodu pokarmowego: lamblioza lub tasiemczyca
choroba Leśniowskiego – Crohna
martwicze zapalenie jelita
infekcje żołądkowo-jelitowe, np. przewlekła biegunka wywołana przez bakterie Escherichia coli i Salmonella lub zwykłe wirusy zwykle rotawirusy i adenowirusy
choroba trzewna celiakia
alergia pokarmowa
zwłóknienie torbielowate mukowiscydoza
Rozwiązaniem jest dieta bez laktozy, produkty bezmleczne, a także nabiał bez laktozy. Żywność bez laktozy i glutenu pozwala pozbyć się uczucia dyskomfortu, wzdęć, wystającego brzucha i ataków głodu. Jedno jest pewne, przy nietolerancji laktozy czas na zmianę nawyków żywieniowych.
Posiłki bez laktozy, catering bez laktozy, dieta bez laktozy – co można jeść?
Dieta przy nietolerancji laktozy to nie chwilowy zryw czy moda, a zupełnie nowy styl życia. Na początku dieta może się wydawać rygorystyczna. Pojawiają się pytania, czy zakaz jedzenia obowiązuje większość deserów, pieczywo, dania z makaronem i zapiekanki? Wcale tak nie jest! Z biegiem czasu i poznania dań z menu tego sposobu odżywiania można się nauczyć. Dieta bezpszeniczna bez laktozy jest świetnym wprowadzeniem do nowego stylu życia i przekonania się, że można jeść wszystko i chudnąć. Co ważne po przejściu na gotowanie w domu łatwiej będzie samemu utrzymać efekty, które dają posiłki bez laktozy. Catering dietetyczny bez laktozy składa się z pięciu posiłków na jeden dzień i dostępny jest w trzech wariantach kaloryczności. Dieta bezpszeniczna bez laktozy to także świetny sposób na zmniejszenie masy ciała.
Laktoza a odchudzanie – dieta bez laktozy – płaski brzuch i mniej kilogramów
Juicy Jar® bez laktozy jest dietą zbilansowaną według wszelkich wymogów żywieniowych. W produkcji posiłków używamy wyłącznie certyfikowanych produktów bezlaktozowych i wykluczyliśmy gluten pochodzący z pszenicy. Dzięki naszym posiłkom łatwo pozbyć się tzw. brzucha pszenicznego i ataków głodu w ciągu dnia. Na zawsze zmieniają się nawyki żywieniowe na znacznie zdrowsze i waga szybko spada. Jednocześnie do organizmu są dostarczane wszystkie niezbędne składniki odżywcze i minerały. To tak, jakby być pod opieką dietetyka przez całą dobę. Jakie warianty kaloryczności wybrać?
Catering dietetyczny bez laktozy to 5 posiłków na dzień i 3 warianty kcal:
1200 kcal
1500 kcal
2000 kcal
ilość dni do wyboru: 1-14, 15-27, od 28 dni
Dla wegetarian oferujemy posiłki bez laktozy w ramach laktoowowegetariańskiej, zbilansowanej diety bezpszenicznej vege bez laktozy. W produkcji używamy wyłącznie certyfikowanych produktów bezlaktozowych oraz wykluczyliśmy mięso i gluten pochodzący z pszenicy.
Obiady bez laktozy i glutenu z pszenicy. Co to znaczy bez laktozy?
Juicy Jar to pierwszy indywidualny catering bez laktozy w Polsce, który wprowadził dietę bezpszeniczną (nie bez glutenu!). Jakość pszenicy stale się pogarsza. Tradycyjne odmiany są modyfikowane genetycznie, w takim stopniu, że obecnie pszenica ma niewiele wspólnego ze zbożem spożywanym dawniej. Co więcej, stała się szkodliwa dla zdrowia, nie tylko przy celiakii. Dlatego wykluczyliśmy ją z diety, nie pozbywając się całkowicie glutenu. Wykluczenie glutenu z jadłospisu osoby zdrowej nie jest zalecane. Powoduje zbyt małą ilość węglowodanów oraz błonnika, potrzebnych do prawidłowego funkcjonowania. Może prowadzić do niedoborów cennych pierwiastków np. żelaza i witaminy B.
Dieta bez laktozy, catering bez laktozy, dieta bez glutenu – efekty diety pudełkowej
Dieta bezpszeniczna bez laktozy oraz dieta bezpszeniczna vege bez laktozy są doskonale zbilansowane według obowiązujących norm żywieniowych. Menu opracowują profesjonaliści z bogatą praktyką w przygotowaniu cateringu. Jakie korzyści mają z tego klienci zamawiający dietę pudełkową bez laktozy do domu? Dzięki dostarczeniu organizmowi wszystkich składników w odpowiednich ilościach nie odczuwają napadów głodu w ciągu dnia. Dodatkowo wcale nie mają ochoty na słodycze, a po wyjściu z diety nie doznają efektu jo-jo. Najważniejsze, że chudną, ale nie tylko! Diety bez pszenicy i laktozy są smaczną motywacją do utraty wagi, a w dłuższej perspektywie do zmiany nawyków żywieniowych na zdrowe!